Помер принц Філіп: в Великобританії почалися похорони герцога Единбурзького (відео)

Похорон, принц Філіп
Фото: Скриншот | Процесія на похоронах принца Філіпа

Чоловікові Єлизавети II віддають почесті, згідно з його особистим побажанням і королівськими традиціями.

17 квітня в британському місті Віндзор почалися похорони принца Філіпа. Прес-служба королівської сімʼї запустила пряму трансляцію на офіційному YouTube-каналі.

Похорон принца Філіпа почалися з того, що труну з його тілом винесли з каплиці святого Георгія і помістили на позашляховик Land Rover військової розмальовки, який замінив традиційний катафалк. Його також накрили гербовим полотном, а поверх розмістили кашкет ВМС, шаблю в піхвах і вінок з білих квітів.

Похоронну процесію очолив оркестр Гвардійського гренадерського полку — принц Філіп був полковником цього підрозділу. Музиканти виконали мелодію, яку герцог підібрав ще за життя.

Церемонія похорону принца Філіпа
Похорон принца Едінбурского
Фото: Скриншот

Покійного в останню путь супроводжують військовослужбовці з Королівського флоту, Королівської морської піхоти, Королівського полку Шотландії, Королівських військово-повітряних сил. Позаду позашляховика йшли члени королівської сімʼї, включаючи принца Чарльза і його синів: Вільяма і Гаррі — вони йшли по "флангах" в третьому ряду.

Церемонія похорону принца Філіпа
Родичі принца Едінбурского гону похоронах

Процесію замкнув автомобіль Bentley, на якому вирушила в дорогу королева Єлизавета II. Вона приєдналася до церемонії у внутрішньому холі Віндзорського замку, куди доставили труну з принцом Філіпом.

Королева Єлизавета, похорон її чоловіка
Королева Єлизавета на похоронах чоловіка
Фото: Скриншот

Принц Філіп помер вранці 9 квітня в Віндзорському замку, в Великобританії з цієї нагоди оголосили траур.

Раніше Букінгемський палац розкрив список гостей на похоронах принца Філіпа. Через карантинних обмежень на церемонію допустили тільки невелику групу близьких родичів і друзів покійного. У той же час, Понад 700 військових запросили надати церемоніальну підтримку.

Зʼявилася інформація, що принца Філіпа перепоховають після смерті королеви Єлизавети II. Спочатку тіло герцога помістять в спеціальне сховище в каплиці Святого Георгія у Віндзорі, а потім перемістять в каплицю Георга VI, де він буде спочивати разом зі своєю дружиною.