"Уже льох підготували", — Лукашенко про підготовлюваний проти нього замах (відео)

Лукашенко, Олександр Лукашенко, беларусь, президент
Фото: sozh.info

Винуватців вже нібито затримали російські спецслужби. За їхньою інформацією, переворот мав відбутися в Мінську на 9 травня.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що затримано групу осіб, які нібито готували замах на нього і його дітей. Відео опублікував Telegram-канал "Пул Першого", близький до адміністрації Лукашенко.

"У планах захоплення дитини, одного, другого, як вийде, посадимо в льох, вже льох підготували. Ми затримали групу, вони привели нас, показали, як вони все планували", — розповів він.

За його словами, нібито в цьому були замішані спецслужби і "вище керівництво" США.

"Потім ми виявили роботу явно іноземних спецслужб — швидше за все ЦРУ, ФБР, не знаю, хто там з американців працював. Ми виявили їх бажання з'явитися в Мінськ і зайнятися організацією замаху на президента і дітей", — заявив він.

За його словами, після цього в Білорусі зв'язалися з Москвою з приводу цієї ситуації. Він додав, що "агентура" була схоплена в Москві.

Пізніше ФСБ Росії заявила про затримання двох осіб, які нібито готували військовий переворот в Мінську 9 травня, повідомляє РІА Новини.

Силовики заявили, що в Москві затримані Юрій Зенкович і білорус Олександр Федута. Зенкович нібито має і паспорт громадянина США.

На думку ФСБ, крім військового перевороту з залученням українських націоналістів, вони готували і фізичне усунення Олександра Лукашенка.

"... планували здійснення військового перевороту в Білорусі за відпрацьованим сценарієм "кольорових революцій" з залученням місцевих і українських націоналістів, а також фізичне усунення президента Олександра Лукашенка", — сказано в повідомленні.

Російські силовики говорять, що нібито Зенкович і Федута в приватних чатах обговорювали план збройного заколоту в Білорусі і збиралися зустрітися з опозиційно налаштованими білоруськими генералами в Москві.

"Після прибуття Зенковича в Москву після консультацій в США і Польщі зустріч відбулася в кабінеті одного зі столичних ресторанів, в ході зустрічі змовники заявили" білоруським генералам ", що для успішної реалізації їх задуму необхідно фізичне усунення практично всієї верхівки керівництва республіки", — заявили в ФСБ.

Зенкович і Федута нібито планували захоплювати телерадіоцентр, щоб транслювати своє звернення до народу, блокувати підрозділи внутрішніх військ, а також готувалися до відключення енергопостачання на всій території країни.

"Кінцевою метою було зміна конституційного ладу зі скасуванням посади президента і покладанням керівництва країною на" Комітет національного примирення ", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в Білорусі відкрили справу проти опозиціонера Світлани Тіхановської за нібито підготовку терористичного акту. Генеральний прокурор Білорусі Андрій Швед заявив, що "на підставі матеріалів КДБ і МВС Білорусі" порушено справу проти Тіхановском і активістів ByPol — групи правоохоронців, які перейшли на бік опозиції.

За його словами, "зазначені особи кілька днів тому намагалися зробити вибухи і підпали на території столиці та інших міст" і хотіли звинуватити силовиків в "скоєнні дій, що створюють небезпеку загибелі людей".