Екс-президент Естонії закликав заборонити в'їзд до Євросоюзу всім громадянам РФ

Євросоюз, Естонія, Росія, візи, гітлерівська Німеччина, Тоомас Ільвес
Фото: rubaltic.ru | Тоомас Хендрік Ільвес

До вторгнення в Крим, заявив Тоомас Хендрік Ільвес, ці люди вимагали безвізового режиму з Євросоюзом.

Колишній президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес закликав тимчасово заборонити в'їзд до Євросоюзу всім громадянам Росії. Свою позицію він пояснив тим, що сучасна Росія нагадує гітлерівську Німеччину часів Адольфа Гітлера.

Про це він написав у Twitter.

"Ймовірно, необхідна тимчасова заборона на всі візити з Росії, я говорю про будь-які візити. До вторгнення до Криму ці люди вимагали безвізового режиму з Євросоюзом. Треба просто заморозити всі візи, крім екстрених випадків в родині. На кону безпека Європи. Досить", — йдеться в повідомленні.

Багато користувачів соцмереж відзначили, що таке рішення було б непродуктивним.

"Я розумію вашу стурбованість, але це не рішення. Злочинці завжди знайдуть спосіб, як туди потрапити, просто використовуючи паспорт іншої країни ... Знову ж правильним рішенням було б закриття всіх посольств Росії в країнах Євросоюзу, тому що, схоже, вони діють, як мережа підтримки спецоперацій ", — написав один з них.

Екс-президент Естонії також порівняв нинішню ситуацію з тією, яка панувала в Європі в кінці 30-х років, нагадавши, що тоді подібні заходи не приймалися щодо німців

"Інша частина Європи у вересні 1939 року після вторгнення Німеччини в Польщу:" Подібне покарання простих німецьких людей за дії їх уряду було б мстивим, контрпродуктивним і не привело б до досягнення його цілей ", — написав Тоомас Хендрік Ільвес.

Нагадаємо, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не виключає розриву зв'язків з Євросоюзом. При цьому, глава російського зовнішньополітичного відомства зазначив, що у Росії немає особливого бажання самоізолюватись.