У Чорногорії знайшли новий вид равликів і назвали його в честь тенісиста Джоковича

Равлик, Новак Джокович, Чорногорія, вчені, Travunijana djokovici
Фото: Sci news | Улітку Travunijana djokovici

Щоб дістатися до місць проживання рідкісних видів тварин, пояснили дослідники, вам необхідна енергія і ентузіазм, як у першої ракетки світу!

Новий вид равликів вчені знайшли в карстовому джерелі в Чорногорії, який назвали на честь першої ракетки світу, сербського тенісиста Новака Джоковича — Travunijana djokovici.

Про це повідомляє Sci news.

Довжина равлики становить всього два-три міліметри, вона має молочно-білу мушлю в формі подовженого конуса і пристосована для проживання в прісній або солонуватою воді в печерах і під землею.

"Щоб відкрити найрідкісніші види тварин в світі, які населяють унікальні підземні середовища Дінарського карсту, дістатися до недоступних печер і місць проживання, а також для кропіткої роботи під час обробки зібраного матеріалу, вам будуть потрібні енергія і ентузіазм Новака Джоковича", — пояснили вчені вибір назви для нового виду равликів.

Равлик, Новак Джокович, Чорногорія, вчені, Travunijana djokovici
Перша ракетка світу Новак Джокович

За словами дослідників, Travunijana djokovici — дуже вразливий вид відповідно до категорій Червоного списку.

"Підземні екосистеми надзвичайно уразливі для змін навколишнього середовища, викликаних діяльністю людини, однак вони не на виду, і тому їх часто не беруть до уваги в ході природоохоронних заходів", — заявили вчені.

Нагадаємо, океанологи знайшли біля берегів Флориди вкрай вигадливу равлика, яка веде сидячий спосіб життя і полює на мікробів, стріляючи особливими ловчими мережами, як та людина-павуку з коміксів.