Евакуйовано 50 тисяч осіб: у Кейптауні горить Столова гора, названа "Сьомим чудом природи"

їдальня гора, пожежа
Фото: covid-rules

Пожежа вже знищила кілька історичних будівель у Кейптауні і колекцію рідкісних книг у бібліотеці місцевого університету

У Кейптауні, ПАР, спалахнула сильна лісова пожежа на Столовій горі. На місці її гасять 250 пожежників і вертольоти. Понад 50 тисяч осіб, включаючи студентів з кампусів місцевого університету, уже евакуювали в більш безпечні райони. Про це пише SkyNews.

Лісова пожежа спалахнула в неділю вранці, 18 квітня. З вогнем намагаються впоратися 250 рятувальників і пожежна авіація. Двох пожежних уже госпіталізували із сильними опіками.

Місцева влада ухвалила рішення екстрено евакуювати жителів гори, у тому числі і студентів Кейптаунського університету — кращого навчального закладу Африки.

Кейптаун, ПАР
Евакуація студентів місцевого університету
пожежа, університет
Пожежа в будівлі бібліотеки Кейптаунського університету
пожежа, університет, кейптаун
Читальний зал бібліотеки після пожежі
Фото: covid-rules

Вогонь настільки швидко поширювався через вітер, що вже знищив кілька кампусів університету, бібліотеку з унікальними книгами, популярний туристичний ресторан біля меморіалу Родосу і найстаріший робочий млин Мостерт із солом'яною стріхою, яка була побудована приблизно в 1796 році. Також під евакуацію потрапили жителі кількох багатоповерхівок.

Міська влада підозрює, що причиною пожежі став навмисний підпал і вже затримали підозрюваного на Піку Диявола — схилі гори Столової, де почалася пожежа.

їдальня гора
Столова гора до пожежі

Столова гора розташована на північний захід від центральної частини Кейптауна на південному березі бухти Столової, однієї з візитних карток міста. Офіційно визнана одним із семи нових чудес природи. Висота гори 1085 м над рівнем моря. Флора і фауна схилів охороняється, оскільки там є рідкісні види, деякі з них ендемічні. Сьогодні гора перетворена на туристичний атракціон. З гори проведена канатна дорога.