"Піти, щоб повернутися": посол США в РФ на певний час їде до Вашингтона для консультацій

Джон Салліван, Посол США, Росія, Дмитро Пєсков, Вашингтон, США
Фото: РИА Новости | Джон Салліван

Після введення нових санкцій МЗС РФ "порадив" Джону Саллівану повернутися додому. Посол відповів, що поїде назавжди, тільки якщо його вижене Путін.

Посол США в Росії Джон Салліван найближчим часом поїде з Москви до Вашингтона для консультацій і повернеться назад через кілька тижнів.

Про це повідомляє портал Axios з посиланням на спікера Держдепу США.

"Посол Салліван повернеться в США на цьому тижні, щоб відвідати рідних і зустрітися з представниками нової адміністрації, з якими в нього ще не було можливості проконсультуватися, після того, як він дав згоду залишатися на своєму посту на невизначений термін", — сказав спікер, додавши, що посол повернеться в Москву через кілька тижнів.

Після введення США нових антиросійських санкцій МЗС РФ "порадив" Саллівану повернутися додому для консультацій. У відповідь на це дипломат заявив, що він має намір залишатися в Москві.

"Салліван вважає, що якщо президент Росії Володимир Путін хоче, щоб він поїхав, йому доведеться його змусити", — зазначало видання.

Сам посол пояснив свій тимчасовий від'їзд необхідністю познайомитися з новими колегами в адміністрації Байдена і побачити сім'ю.

"Я вважаю важливим безпосередньо поговорити з моїми новими колегами в адміністрації Байдена у Вашингтоні про поточний стан двосторонніх відносин між Сполученими Штатами і Росією", — цитує слова Саллівана ВВС.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що повернення посла США в Росії буде залежати від доцільності.

"Зазвичай повернення послів після завершення консультацій у своїх столицях обґрунтовується доцільністю. Ми бачимо, що наразі відносини в нижчій своїй точці", — сказав Пєсков.

Нагадаємо, що відразу ж після того, як США оголосили про введення нових санкцій проти РФ, МЗС Росії викликав посла США в Москві Джона Саллівана на "важку розмову". Нові санкції США передбачають, у тому числі, висилку 10 російських дипломатів з посольства Росії у Вашингтоні.