На горі Еверест зафіксували першого хворого коронавірусом

еверест, гора, карантин
Фото: Everest Weather Station Updates

Тепер альпіністів поміщатимуть на карантин у базовому таборі біля підніжжя найвищої гори у світі.

У квітні альпіністам дозволили продовжити сходження на Еверест. І, як результат, виявилося, що серед них є хворі коронавірусом. Поки виявили тільки одного. Його вже відправили в лікарню в Катманду, Непал. Про це пише Outside Online.

Іншу частину групи хворого відправили на карантин в базовому таборі, де вони пробудуть тиждень. Спочатку вважалося, що у хворого стався набряк легенів через тривале перебування на високогір'ї.

еверест, базовий табір
еверест, базовий табір
Базовий табір біля підніжжя Евересту

Непал вимагає від іноземних мандрівників пройти тест на COVID-19 після прибуття в країну, а також пройти карантин. Тільки після цього їм дозволяють переміститися в базовий табір і почати сходження на вершину.

На рік через пандемію сходження були заборонені. До того ж, у самому Непалі був зафіксований тільки один хворий коронавірусом взагалі. Непал щорічно заробляє 4 млн доларів, випускаючи дозволи на сходження на Еверест. Тому річний простій боляче вдарив по шерпам, які заробляють, виконуючи обов'язки носіїв і провідників. З боку китайського Тибету сезон сходжень поки не відкритий.

Ватро зазначити, що сезон сходжень — це весна і осінь, коли відсутні мусони. І сходження з боку Непалу дорожче, ніж сходження традиційним маршрутом з боку Тибету.

Передбачається, що більше 300 альпіністів спробують підкорити Еверест. У 2019 року у цей самий час до сходження готувалися 319 осіб.