Австралія анулювала торговельну угоду з Китаєм

Маріс Пейн, Австралія, Китай, Торговий коридор, Угода
Фото: CNN | Голова МЗС Австралії Маріс Пейн

Австралійський уряд проаналізував понад 1000 угод з іншими країнами й анулював чотири з них через невідповідність зовнішній політиці країни.

Уряд Австралії анулював угоду між Китаєм і урядом австралійського штату Вікторія, підписану у 2018 році в рамках китайської ініціативи "Один пояс, один шлях".

Про це повідомляє CNN.

За словами голови МЗС Австралії Маріс Пейн, ця угода не відповідає зовнішній політиці Австралії або суперечить її зовнішньополітичним інтересам.

Угодою передбачалося створення нових торговельних коридорів між Європою та Азією по історичному шовковому шляху.

У той час як інші країни, які приєдналися до угоди, отримали велике фінансування від Пекіна, угода між Китаєм і штатом Вікторією була більш націлена на заохочення майбутніх інвестицій і торгівлі.

Видання зазначає, що рішення австралійського уряду призведе до ескалації торгової і дипломатичної напруженості між Пекіном і Канберрою.

Меріс Пейн заявила, що уряд проаналізував понад 1000 угод з іншими країнами й анулював чотири з них — дві з Китаєм, і по одній із Сирією та Іраном.

"Я вважаю, що ці чотири домовленості несумісні із зовнішньою політикою Австралії і суперечать нашим міжнародним відносинам", — заявила Пейн.

Посольство Китаю в Австралії висловило невдоволення таким рішенням.

"Це ще один необґрунтований і провокаційний крок, зроблений австралійською стороною проти Китаю. Він також показує, що уряд Австралії не вірить у поліпшення китайсько-австралійських відносин", — заявили в посольстві КНР.

Нагадаємо, що Китай пригрозив Австралії економічними наслідками за вимогу розслідувати спалах COVID-19. У китайському уряді заявили, що подібні зусилля небезпечні і можуть спонукати громадян Китаю не купувати австралійський експорт і не їздити в країну в ролі туристів.