У Південній Кореї екс-главу авіакомпанії покарали за відмови співробітницям в "менструальній відпустці"

стюардеси, авіалінії, відгул, Південна Корая, менструація
Фото: стюардессы

Колишній топ-менеджер вимагав від співробітниць авіакомпанії доказів їх менструального циклу.

У Південній Кореї колишній генеральний директор авіакомпанії був оштрафований на 1800 доларів за те, що відмовляв співробітницям у відгулі через менструацію. Про це повідомляє ВВС.

Екс-глава авіакомпанії Asiana Airlines Кім Су Чхон в період з 2014 по 2015 роки відхилив 138 прохань про відгули від 15 бортпровідниць. Він стверджував, що співробітниці не надали ніяких доказів менструації.

З 1953 року жінкам в Південній Кореї дозволено брати один вихідний на місяць, якщо у них трапляються хворобливі місячні.

Так званий "менструальна відпустка" дозволяє жінкам брати один або два вихідних в місяць на час менструацій. Такі правила також є в Японії, Індонезії, Тайвані та Гонконгу.

Однак подібні відпустки не користуються великою популярністю. Прихильники кажуть, що менструальна відпустка важлива для жінок, так само як відпустка і у зв'язку з вагітністю та пологами.

Але критики стверджують, що це лише посилює негативні стереотипи щодо працюючих жінок, а також може вплинути на рішення роботодавців наймати жінок.

Суд першої інстанції вперше виніс рішення проти Кіма ще в 2017 році. Обвинувачений стверджував, що було "багато підозрілих випадків", коли співробітниці просили відпустку поруч зі святковими або вихідними днями.

Незважаючи на це, суд заявив, що вимога від співробітниць, довести наявність місячних, може "порушувати недоторканність приватного життя і прав людини".

Тепер же суд вищої інстанції залишив без змін це рішення.