Великобританія ввела санкції проти 14 росіян, причетних до міжнародної корупції

Великобританія, Санкції, Корупція, Росія, Домінік Рааб, Гроші
Фото: eurointegration.com.ua

Британський уряд заборонив надсилати через країну кошти, здобуті через корупційні схеми.

Уряд Великобританії ввів новий правовий антикорупційний режим, відповідно до якого застосував санкції до 22 осіб, причетних до серйозної міжнародної корупції. Серед них 14 росіян, а також громадяни ПАР, Південного Судану та низки країн Латинської Америки.

Про це повідомляється на сайті уряду Великобританії.

Глава МЗС Домінік Рааб заявив, що британський уряд зупинить тих, хто має намір відмити гроші, використовуючи Великобританію.

За його словами новий правовий антикорупційний режим не дозволить надсилати через Великобританію кошти, здобуті через корупційні схеми. Особи, причетні до корупції, додав Рааб, більше не зможуть використовувати британські банки в своїх цілях або в'їжджати в країну.

Зазначається, що новий правовий режим дозволить Великобританії ефективно боротися з хабарництвом і незаконним привласненням. Він сприятиме управлінню демократичних інститутів і верховенства закону.

"Корупція має руйнівний ефект, оскільки вона уповільнює розвиток, виснажує багатство бідніших країн та утримує їхній народ у пастці бідності... Великобританія відстоює демократію і верховенство закону. Тим, хто займається серйозною корупцією, ми говоримо: не потерпимо вас або ваші брудні гроші в нашій країні", — сказав Рааб.

Він додав, що санкції будуть застосовуватися виключно до певних осіб, а не держав.

"Частково вони вводяться в тандемі зі США, які також оголосили про нові корупційні санкції. Спільні дії надсилають найчіткіший сигнал про те, що корупція дорого коштує", — йдеться в повідомленні британського уряду.

Нагадаємо, в січні Великобританія зробила послаблення в санкціях, введених проти окупованого Криму. А Сполучені Штати ввели нові санкції проти РФ 15 квітня. Обмеження торкнулися 6 російських технологічних компаній, 32 фізичних та юридичних осіб, "які намагалися впливати на вибори президента США" і 8 фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з окупацією та репресіями в Криму.