Знаменитий лондонський годинник Біг-Бен знову битиме щогодини з початку наступного року (фото)

Біг Бен, Лондон, годинник, Вежа, Реконструкція
Фото: The Conversation

Годинникова вежа Вестмінстерського палацу знаходиться на реконструкції вже довгих п'ять років.

Символ Лондона — знаменитий годинник Біг-Бен на вежі Вестмінстерського палацу знову битиме щогодини з початку наступного року. Реконструкція знаменитої годинникової вежі, яка почалася в 2017 році, підходить до завершення.

Про це повідомляє ВВС.

Спочатку передбачалося, що ремонт буде завершений в цьому році, але був відкладений через пандемію. На ремонт годинника вже витратили, як мінімум, 80 мільйонів фунтів стерлінгів.

Нинішня реставрація виявилася найдовшою в історії. Великий годинник, частиною якого є дзвін, був повністю розібраний і відремонтований в рамках проекту реконструкції.

До цього найдовшою зупинкою Біг-Бена були ремонтні роботи, що тривали протягом 26 днів у 1976 році.

"Після багатьох років кропіткої роботи, стрілки годинника, які тепер прекрасні в своїй оригінальній вікторіанській колірній гамі, будуть додані до циферблатів, а відреставрований механізм повернеться у Вежу наприкінці року", — заявили в парламенті Великобританії.

Біг Бен, Лондон, годинник, Вежа, Реконструкція

Біг-Бен — назва найбільшого із шести дзвонів годинникової вежі Вестмінстерського палацу, а також назва годинника і вежі в цілому. Знаменитий годинник розташований в 55 метрах над землею і вважається найбільшим у світі.

Вперше бій лондонської вежі пролунав у далекому 1859 році.

Нагадаємо, британські інженери заявляли, що вежа Біг-Бен поступово завалюється набік через будівництво ліній лондонського метрополітену, а також через появу біля парламенту підземної парковки.