Колишнього радника Барака Обами заарештували за крадіжку 200 тисяч доларів

сет ендрю, радник, освіту, барак обама
Фото: Democracy Builders | Сет Ендрю, колишній радник Барака Обами

Сет Ендрю працював радником з питань освіти в Білому домі, і вкрав гроші з мережі державних чартерних шкіл, яку сам же і заснував

Колишнього радника 44-го президента США Барака Обами заарештували у справі про крадіжку 218 тисяч доларів. У Білому домі 42-річний Сет Ендрю займав пост старшого радника з питань освіти. Про це пише CNN.

До роботи в Білому домі Ендрю займав пост у Міністерстві освіти. У 2005 році він заснував мережу державних шкіл, і протягом довгих років вилучав звідти кошти в спробі відмити й отримати більш вигідну процентну ставку в іпотеці для покупки розкішної квартири в Манхеттені.

Ендрю, який одружений на ведучій CBS News Лані Зак і є батьком трьох дітей, звинувачується в шахрайстві з використанням електронних засобів зв'язку, відмиванні грошей і наданні неправдивих заяв фінансовій установі, за даними прокуратури США по Південному округу Нью-Йорка, яка займається цією справою.

Адвокат колишнього радника вже заявив, що винним він себе не визнає. Наташа Трайверс, нинішній генеральний директор компанії Democracy Prep повідомила, що "серія фінансових гарантій", які були введені після того, як вона зайняла свою посаду у 2019 році, "привела безпосередньо до виявлення несанкціонованого виведення коштів Сетом".

Після цього компанія Democracy Prep повідомила владу і наразі співпрацює з поліцією.

"Сет покинув нас ще у 2013 році. Його передбачувані дії є глибокою зрадою всього, за що ми виступаємо", — заявила Трайверс.

Democracy Prep управляє школами в Бронксі і Гарлемі в Нью-Йорку, а також школами в інших штатах.

Наразі Ендрю є генеральним директором компанії Democracy Builders, яка також займається відкриттям і підтримкою шкіл по всій країні. Статус колишнього радника президента дозволяв йому отримувати гроші від інвесторів.