"Змінить гру": Pfizer випустить ліки у вигляді таблеток від COVID-19

pfizer, коронавірус, лікування коронавірусу, covid-19
Фото: motor

Гендиректор фармкомпанії сподівається, що препарат буде випущений вже до кінця 2021 року.

До кінця 2021 року фармакологічна компанія Pfizer може випустити препарат для лікування COVID-19 вдома при перших ознаках захворювання. Про це повідомив глава Pfizer Альберт Бурла в інтерв'ю CNBC.

За його словами, зараз компанія розробляє два типи ліків від коронавірусної хвороби. Один варіант препарату буде в таблетках, інший — ін'єкційний.

"І особливо увага приділяється варіанту в таблетках, тому що дає кілька переваг, і одна з них полягає у тому, що вам не потрібно йти в лікарню, щоб отримати лікування, що доcі має місце з усіма ін'єкційними препаратами", — сказав Бурла .

За його словами, "це може змінити гру". Ліки, стверджує гендиректор Pfizer, створюється як інгібітор протеази, який блокує фермент вірусу і втрачає можливість для подальшого поширення по організму. Крім того, за його словами, такі ліки можуть бути ефективним і проти нових штамів коронавірусу. Інгібітори протеази використовуються для лікування інших вірусних патогенів, таких як ВІЛ та гепатит С.

"Зараз ми продовжуємо дослідження, і ближче до літа у нас буде більше новин", — повідомив Бурла.

Якщо клінічні випробування пройдуть успішно і Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів схвалить США схвалить ліки, до кінця року препарат може бути поширений по всій території Штатів.

Нагадаємо, група дослідників з Техаського університету A&M (США) знайшла новий ефективний метод надшвидкого знищення коронавірусу SARS-CoV-2. В експерименті використовувалася секція трубок з нержавіючої сталі, через яку пропускається розчин з коронавірусами. В одному місці трубки нагрівалися до температури 72°C, а потім різко охолоджувалися.