ФСБ повідомила про затримання 16 членів української радикальної організації "М.К.У." (Відео)

ФСБ
Фото: rzn.info | Співробітники ФСБ Росії

Учасники угруповання нібито готували напади і теракти в будівлях органів влади, а звітували куратору з України.

Федеральна служба безпеки Росії затримала 16 осіб, яких пов'язують з українським радикальним співтовариством "М.К.У.". Про це пише "РИА Новости" з посиланням на джерела у відомстві.

Підозрюваних затримали в Краснодарі, Пущино, Переславлі-Заліському, Тамбові, Читі, Тюмені, Саратові, Анапі, Краснодарському краї, а також в Московській і Ярославській областях. За версією ФСБ, вони готували вибухи в адміністративних будівлях, а також збройні напади на людей. Затриманим також інкримінують насильство і пропаганду екстремізму.

Повідомляється, що під час обшуків у підозрюваних членів "М.К.У." знайшли холодну зброю, екстремістські матеріали, інформацію про вже скоєні злочини і плановані теракти. Вилучили також відеозаписи актів насильства, які радикали нібито відправляли лідеру угрупування Єгору Краснову з України. Крім того, спецслужба заявила про зізнання затриманих.

Як стверджують представники ФСБ, ватажок "М.К.У.", координував своїх прихильників на території Росії і поступово залучав новачків у незаконну діяльність. Спочатку він нібито пропонував молодим людям нанести екстремістські написи на стіни будівель, а потім змушував бити бездомних і представників субкультур. Останнім етапом були озброєні напади на громадян або правоохоронців, вибухи або підпали державних установ.

Раніше ФСБ відзвітувала про затримання 14 прихильників "М.К.У." в Ярославлі і Геленджику у справі про екстремізм. Згідно із заявою спецслужби, вони били людей, а також отримали інструкції з виготовлення вогнепалу та вибухових пристроїв. За версією ЗМІ, абревіатура "М.К.У." означає "Молодь, яка посміхається" (російською — "молодежь, которая улыбается"), але є і інші варіанти розшифровки. Творець угруповання називає себе "психом" і "маніяком", у 2020 році українська поліція затримала творця організації через відеозапис злочину, розміщений у мережі.