Під час реконструкції Галереї Уффіці реставратори знайшли зафарбовані фрески і людські скелети

скелети, галерея Уффіці, фреска, Флоренція
Фото: La Repubblica | Галерея Уффіці

Фрески продемонструють під час відкриття музею 4 травня, а скелети перепоховають.

Робітники, які виконують плановий ремонт у Галереї Уффіці у Флоренції, зробили кілька несподіваних знахідок: серед них 400-річні людські скелети, замуровані в стіні. Про це пише La Repubblica.

Галерея Уффіці, один із найстаріших музеїв світі, дослівно "галерея канцелярій", була побудована в 1580 році Козімо I Медічі. Частина будівлі й справді використовувалася, як канцелярія, а в деяких приміщеннях виставлялися твори мистецтва, на які можна було помилуватися за попередньою заявкою.

скелети, галерея Уффіці
Скелети, знайдені в підвалі Галереї Уффіці
скелети, галерея Уффіці
Середньовічний колодязь, знайдений в Галереї Уффіці

Скелети, замуровані в стіні, очевидно, залишилися від старого кладовища та церкви, на місці яких і спорудили Галерею. Поруч знайшли середньовічний колодязь. У той час робітники не стали їх витягати, а просто заклали цеглою та обштукатурили.

У 2014 році робітники, копали шахту ліфта, також знайшли рештки 60 осіб, що датуються кінцем IV століття.

Крім скелетів реставратори знайшли кілька фресок. Одна, з рослинними мотивами, прикрашала стелю, друга зображувала Козімо II Медичі. Попередньо, її написав Бернардіно Покчетті.

скелети, галерея Уффіці, фреска, Флоренція
Фреска, знайдена в Галереї Уффіці
скелети, галерея Уффіці, фреска, Флоренція
Фреска, знайдена в Галереї Уффіці

Вона зображує Козімо з двома жінками біля його ніг. Дами уособлюють Сієну та Флоренцію, якою правив клан Медічі.

Зафарбували її, як вважають реставратори, не через політичні мотиви, просто призначення кімнати змінилося, і тому портрет Медічі там виглядав недоречно. Хто б не ховав фреску під штукатуркою, він зробив це дуже дбайливо, тож вона прекрасно збереглася.

У кімнаті з фрескою довгий час розміщувалася гардеробна та квиткова каса.

Поточна реставрація є частиною великого плану реконструкції, метою якого є зміна карти 400-річного будинку та створення нових шляхів для відвідувачів.

Також у Галереї відреставрують старовинні стайні та перетворять їх на виставкові зали, там виставлять скульптури із запасників музею.