Бої на кордоні Таджикистану і Киргизії: перестрілка поновилася

Таджикистан, Киргизія, Збройний конфлікт, підпалив, Жертви
Фото: RTVI | Загострення на кордоні

Як стверджують журналісти, стрілянина відновилася в Лейлекському районі. При цьому місцеве населення, стверджують силовики, уже евакуйовано

Увечері в четвер, 29 квітня, на кордоні Таджикистану і Киргизії відновилася активна перестрілка між прикордонниками.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"На першу годину ночі в Лейлекському районі Баткенської області обстановка знову загострилася. У прикордонних киргизьких селах Арка, Максат прикордонники двох країн ведуть інтенсивну перестрілку", — повідомила Інтерфаксу прессекретар УВС Баткенської області Киргизстану Даміра Юсупова.

За її словами, місцеве населення евакуйоване.

"Уздовж дороги горять будинки громадян та інші об'єкти", — сказала прессекретар.

Таджикистан і Киргизія — історія загострення

У середу, 28 квітня, ситуація загострилася біля прикордонного водорозподільного пункту "Головний" у селі Кок-Таш Баткенського району. Таджицькі військові вирішили встановити камери відеоспостереження на розташованому неподалік від пункту електричному стовпі, а місцеві жителі почали вимагати від силовиків зняти обладнання. З обох сторін на території швидко зібралося 100-150 осіб, протистояння між сторонами переросло спочатку в закидання один одного камінням, а потім у стрілянину.

Таджикистан і Киргизія — взаємні звинувачення

Заступник голови Баткенської області Маруфхан Тулаєв заявив, що першою вогонь відкрила нібито таджицька сторона, а силовики Бішкека почали стріляти у відповідь.

Прикордонники Таджикистану, у свою чергу, сказали, що режим тиші порушили киргизькі військові.

Після цього стали з'являтися повідомлення про масові обстріли з мінометів, кулеметів і автоматів у районі села Кок-Таш.

Незабаром стало відомо, що конфлікт розростається на інших ділянках кордону.

Трохи пізніше Тулаєв заявив, що таджики почали підпалювати будинки жителів села Достук. У відповідь на це киргизькі спецпризначенці захопили таджицьку заставу.

Киргизстан, Таджикистан, Збройний конфлікт, підпалив, Жертви
Пожежа в селі Достук
Фото: Соцмережі

Представник уряду в Баткенській області Омурбек Суваналієв також повідомив про загибель на киргизько-таджицькому кордоні одного свого громадянина. Таджицька сторона повідомила про загибель трьох своїх громадян.

Збройні сили обох сторін почали атакувати прикордонні застави одне одного.

Як повідомило видання kaktus.media, таджицька сторона відкрила вогонь по прикордонних заставах "Капчигай", "Мін-Булак", "Достук", а також прикордонних постах "Кожогар" і "Булак-Баші".

По всьому периметру кордону Таджикистану і Киргизії з обох сторін стягувалися додаткові сили.

Киргизстан, Таджикистан, Збройний конфлікт, підпалив, Жертви

Киргизстан евакуював понад 600 жителів села Кок-Таш у місто Баткен. Тимчасові пункти проживання організували в чотирьох школах.

Киргизстан, Таджикистан, Збройний конфлікт, підпалив, Жертви

Таджикистан і Киргизія — постраждалі

До вечора 29 квітня киргизька сторона повідомила про 16 постраждалих. З них один пацієнт отримав допомогу амбулаторно, інші з різними травмами госпіталізовані. Таджицькі ЗМІ повідомляють про вісім постраждалих зі свого боку, їхній стан оцінюються від стабільного до важкого.

Таджикистан, Збройний конфлікт, підпалив, Жертви

Міністри закордонних справ країн Руслан Казакбаєв і Сіроджіддін Мухріддін оперативно провели переговори, у ході яких домовилися про необхідність врегулювання конфлікту і повне припинення вогню з 20:00.

Як передає ТАСС, на певний момент військові Таджикистану і Киргизії припинили стрілянину на кордоні двох країн. Підрозділи прикордонного Бішкека спільно з органами місцевого самоврядування вживали заходів щодо недопущення ескалації обстановки.

Збройний конфлікт, підпалив, Жертви

Нагадаємо, що один з подібних конфліктів між Таджикистаном і Киргизією стався у вересні 2019 року. Сталося це біля села Максат. У результаті обстрілу загинув один чоловік, ще десятьох поранено.