Українські прикордонники освоюють французькі вертольоти Airbus H125 (фото)

вертольоти франції, держприкордонслужба навчається експлуатації
Фото: прес-служба МВС

Екіпажі навчаються обслуговувати двигун, електро та радіоустаткування вертольота.

У французькому місті Байонна українські прикордонники проходять навчання на виробничо-тренувальній базі Airbus Helicopters. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Підготовка проходить із застосуванням різноманітних тренажерів і симуляторів польоту. Четверо механіків Держприкордонслужби навчаються обслуговувати двигуни вертольота. Двоє авіоніків-інструкторів пройшли навчання, й отримали досвід з обслуговування електро та радіообладнання вертольота. Завдяки навчанню, співробітники служби зможуть навчати своїх колег, але вже в Україні.

навчання прикордонників, вертольоти н125
Фото: прес-служба МВС

Зазначається, що до кінця року Франція поставить ще 12 вертольотів Airbus H125 із 24 запланованих. Два борти, що вже є в Держприкордонслужбі, мають загальний наліт понад 650 годин.

Зберігаються вертольоти в ангарах, які споруджені в Харківській і Сумській області, а також у Києві. Нині також будують ангар у Чернігівській області.

Airbus H125 — вертоліт сімейства Ecureuil. Дальність польоту — 691 км. Максимальна кількість пасажирів — 6, а крейсерська швидкість — 271 км/год.

Нагадаємо, контракт на постачання вертольотів був підписаний в липні 2018 року. Він передбачає покупку 55 вертольотів французького виробництва різних модифікацій. Сума контракту — 555 млн євро.