Заворушення на Храмовій горі в Східному Єрусалимі спалахнули з новою силою (відео)

Храмовая гора, конфликт, Израиль
Фото: Скриншот видео | Протесты у Храмовой горы продолжаются уже третью неделю

Правоохоронцям, стверджують журналісти, довелося використовувати сльозогінний газ і гумові кулі. Однак про точну кількість постраждалих поки невідомо.

Незважаючи на те, що поліція Ізраїлю вранці зайшла на територію комплексу Храмова гора в Східному Єрусалимі, щоб втихомирити палестинців, которі розійшлися, і заборонила євреям поки що відвідувати святиню, без нових сутичок не обійшлося, повідомляють місцеві ЗМІ.

Нові заворушення спалахнули біля Марокканських воріт, що ведуть на Храмову гору, куди, за даними палестинського інформаційного агентства Wafa, були стягнуті силовики, а у дворах мечеті Аль-Акса чергували снайпери. Крім того, правоохоронцям довелося використовувати сльозогінний газ, щоб відтіснити палестинців від мечеті, і гумові кулі. Як повідомив представник Червоного Півмісяця, в сутичках з ізраїльською поліцією є постраждалі, а силовики нібито не пропускали співробітників гуманітарної організації в мечеть для евакуації поранених. Точна кількість потерпілих не озвучується.

Також стало відомо, що ізраїльські праві екстремісти намагалися прорватися на територію комплексу, щоб штурмувати мечеть.

Постраждали не тільки ті, хто брав участь в штурмі, а й люди, які просто проїжджали повз комплексу. Так, водій-єврей потрапив в ДТП після того, як його машину закидали камінням протестувальники з Храмової гори.

Після опівдня інформаційні агентства повідомили про те, що зіткнення на території Храмової гори припинилися.

10 травня відзначається День Єрусалима в честь переходу міста під контроль Ізраїлю після Шестиденної війни. Традиційно в цей день проходить хода з прапорами, маршрут якої пролягає через Шхемські ворота, що стали одним із центрів заворушень.

Після того, як палестинці забарикадували прохід до мечеті Аль-Акса і закидали поліцейських камінням, правоохоронці вирішили заборонити євреям підходити до Храмової гори, поки безлади не вщухнуть. Таке рішення викликало невдоволення ряду ізраїльських політиків-сіоністів, які звинуватили в тому, що відбувається, прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху і міністра громадської безпеки Аміра Охані.

Під час заворушень були заарештовані щонайменше 23 людини.