Ізраїльсько-палестинський конфлікт: реакція Туреччини, США та Ліги арабських держав

ситуація в Ізраїлі, загострення в Ізраїлі
Фото: Abed Rahim Khatib/Flash90

Штати виступили на підтримку Ізраїлю, заявивши про право на самозахист, а Туреччина та ЛАД звинуватили країну в тероризмі.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган провів телефонну розмову з еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамед Аль Сани, у процесі якої вони обидва засудили напад Ізраїлю на Єрусалим і палестинців. Про це повідомляє прес-служба турецького лідера.

Також Ердоган провів переговори з лідерами ХАМАСу Ісмаїлом Ганією і Махмудом Аббасом, в яких обговорювалася необхідність виступити єдиним фронтом проти Ізраїлю і його дій в секторі Газа.

Ентоні Блінкен заявив, що Ізраїль має право на захист, а палестинський народ на безпеку.

"Ми закликаємо до стриманості і спокою. Ізраїль має право захищатися і відповідати на обстріли, а палестинський народ також має право на безпеку, як й ізраїльтяни. Ми не хочемо провокацій. Провокації, які ми бачили, призвели до дуже сумних людських жертв", — заявив спікер Держдепу США.

Глава Ліги арабських держав (ЛАД) Ахмед Абу аль-Гейт звинуватив в ескалації конфлікту Ізраїль. Вони нібито заохочували дії "єврейських екстремістів" в Єрусалимі.

"Називаючи речі своїми іменами, ми спостерігаємо провокацію ізраїльських окупантів, які в найсвященніший для нас час напали на одну з наших найбільших святинь", — заявив голова ЛАД Ахмад Абуль Рейт.

Ліга арабських держав — міжнародна організація, яка об'єднує арабські держави та їх союзників. У неї входять 22 країни, в яких арабська мова є однією з офіційних. Серед країн-учасниць Єгипет, Саудівська Аравія, Ліван, Лівія, Туніс і низка інших країн.

Нагадаємо, бойовики ХАМАС відкрили ракетний вогонь по столиці Ізраїлю. Були випущені більше 100 ракет, частина з яких потрапили в ціль. Повідомлялося про декілька загиблих і поранених. Через загострення, яке почалося кілька днів тому, ЦАГАЛ оголосив про старт операції "Страж стіни" і підняв у небо 80 літаків.