Співзасновника Apple Стіва Возняка звинуватили в порушенні авторських прав

Стів возняк, навчання, авторські права, позов, фото
Фото: dezeen.com | Стів Возняк у 2016 році

Просте включення імені Возняка в назву технологічної школи оцінили в 1 млн доларів.

Один із засновників компанії Apple Стів Возняк отримав судовий позов на 1 млн доларів за нібито крадіжку ідеї створення технологічної школи.

Про це повідомило видання Insider.

Професор з Коннектикуту Ральф Рейлі стверджує, що вони з Возняком домовилися про створення технологічного університету і уклали угоду, "потиснувши один одному руки перед камерою у 2011 році". Освітня платформа, яка була націлена на навчання дорослих комп'ютерних та інших технічних навичок, повинна була багато в чому спиратися на ім'я та авторитет Возняка.

Однак партнерство не відбулося, а Возняк реалізував практично ту ж ідею під назвою Woz U у 2017 році в партнерстві з компанією Coder Camps. Тоді Рейлі зв'язався з Возняком електронною поштою з проханням залучити його до проекту. Він нагадав, що це саме те, що він пропонував Возняку.

"Ви маєте рацію, — відповів Возняк. — У вас була правильна ідея ... Я сумніваюся, що це сталося б без вашої початкової ідеї". Але в число співвласників проекту Рейлі не включили.

Тоді Рейлі подав до суду на Возняка, звинувативши його в крадіжці інтелектуальної власності та порушенні авторських прав. Тепер позивач вимагає не менше 1 млн доларів компенсації і відшкодування збитку. Інші звинувачення, висунуті Рейлі проти Возняка, такі як порушення контракту, уже були відхилені суддею.

Insider повідомляє, що Рейлі вперше звернувся до Возняка з ідеєю освітнього проекту у вересні 2010 року. Кілька місяців вони листувалися, в остаточному підсумку Возняк погодився як з ідеєю, так і з використанням свого імені в назві проекту.

У 2011 році Рейлі представив Возняку контракт, що дає онлайн-школі в Коннектикуті право використовувати ім'я і зображення Возняка для "Технологічної школи Возняка" в обмін на щоквартальні платежі. У судових документах нібито є контракт з підписом Возняка.

У своїх свідченнях Возняк стверджував, що не пам'ятає, чи підписував він цей документ, але не заперечував, що це був його підпис.

У 2013 році Рейлі запустив макет веб-сайту "Технологічної школи Возняка". Тоді менеджер Возняка Кен Хардесті зажадав видалити сайт і сказав, щоб Рейлі припинив зв'язуватися з Возняком безпосередньо. Однак Рейлі отримав захист авторських прав на цей сайт, і тепер він у центрі його позову.

Команда Возняка стверджує, що сторони так і не досягли реальної угоди за пропозицією Рейлі, а рукостискання на камеру було лише однією з багатьох фотосесій, які Возняк регулярно проводить з фанатами.

Ключовим елементом захисту Возняка в суді є те, що він не втручається у свої ділові операції, усі переговори за контрактами ведуть члени його команди.

Коли Возняка запитали, чи заплатила Coder Camps йому 1 млн доларів за участь у Woz U, він заявив, що не може згадати. Однак його менеджер пізніше підтвердив факт отримання грошей.

"У житті я уникаю всього, що пов'язано з грошима, — говорив Возняк. — Я просто не дивлюся на це ... Я не знаю, скільки на моєму банківському рахунку. Моє життя дуже відрізняється від життя більшості людей".

Нагадаємо, на онлайн-аукціоні eBay за рекордні 1,5 млн доларів був проданий комп'ютер Apple, випущений у 1976 році. Він був розроблений співзасновниками компанії Стівом Джобсом і Стівом Возняком.

Возняк радить користувачам видаляти свої профілі в соціальних мережах, якщо вони дорожать конфіденційністю своїх персональних даних.