Затримання Протасевича: у Ризі замість прапора Білорусі підняли червоно-білий прапор (відео)

Мер Риги, Мартіниш Стакіс, прапор білорусі, біло-червоно-білий прапор, латвія
Фото: twitter.com/MStakis | Мер Риги Мартіньш Стакіс

Мер латвійської столиці заявив, що офіційний прапор Білорусі (червоно-зелений) символізує "державний тероризм", який нібито здійснює Мінськ.

У понеділок, 24 травня, у центрі Риги замість білоруського державного прапора на постаменті з прапорами країн, які беруть участь у чемпіонаті світу з хокею, був піднятий біло-червоно-білий прапор незалежності Білорусі. Про це на своїй сторінці у Twitter заявив мер латвійської столиці Мартіньш Стакіс.

Це рішення стало реакцією на затримання творця Teleram-каналу NEXTA Романа Протасевича з примусовою посадкою літака Ryanair у минулі вихідні.

"Серед прапорів чемпіонату з хокею піднімаємо прапор вільної Білорусі! Цей прапор мені довірили політичні біженці з Білорусі. Прапор, який символізує режим, що здійснює державний тероризм, недоречний у міському середовищі Риги, тому ми його зняли! #FreeBelarus #Хай живе Білорусь!", — написав градоначальник.

При піднятті прапора був присутній також міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич.

"Разом з мером Риги @MStakis ми підняли прапор у центрі Риги, ми солідарні з жителями #Belarus #FreePratasevich #StandWithBelarus # ЖивеБеларусь", — заявив голова зовнішньополітичного відомства.

Як повідомлялося раніше, 23 травня літак, у якому Протасевич летів до Вільнюса з Афін, екстрено посадили в Мінську, після чого сам опозиціонер був затриманий. Літак примусили до посадки під приводом, що він нібито замінований. Для супроводу літака було піднято винищувач МіГ-29 ВПС Білорусі. Після посадки інформація про замінування не підтвердилася.

Знову злетіти лайнеру дозволили лише через сім годин після приземлення в Мінську. Представники компанії Ryanair стверджують, що в білоруській столиці також висадилися співробітники спецслужб країни, які також були на борту.

Ситуація викликала різке засудження з боку світової спільноти. Країни Заходу, зокрема, вимагають покарати винних.