ОАЕ будує таємничу авіабазу на крихітному вулканічному острові біля Ємену

острів, Маюн, йемен, ОАЕ, військова база
Фото: Al Jazeera | Острів Маюн

База підходить для операцій в Червоному морі, Аденській затоці та Східній Африці.

Відразу кілька інформаційних агентств повідомили про те, що на маленькому вулканічному острові Маюн у Баб-ель-Мандебській протоці біля берегів Ємену будується авіабаза. Про це пише Al Jazeera.

Деякі джерела стверджують, що базу будують ОАЕ, оскільки раніше вони вже робили таку спробу. Острів Маюн, хоч і невеликий за розміром, але знаходиться на важливому морському шляху, по якому доставляють комерційні вантажі.

Також це місце зручне для розгортання військових операцій в Червоному морі, Аденській затоці й у Східній Африці.

острів, Маюн, йемен, ОАЕ, військова база
Вид на острів із завищеною талією
Фото: covid-rules

В Ємені говорять, що за будівництвом авіабази стоять Об'єднані Арабські Емірати, проте офіційні особи цієї країни на запити не відповідають і зберігають мовчання, поки будівництво йде повним ходом.

Судячи за супутниковими знімками, на острові присутні самоскиди і грейдери, вже побудована злітно-посадкова смуга, довжиною в 1,85 км, а також три ангари.

Злітно-посадкова смуга такої довжини може приймати штурмовики, літаки-розвідники і транспортні літаки. Кілька років тому на острові намагалися побудувати смугу довжиною три кілометри, яка могла приймати і важкі бомбардувальники.

Офіційні джерела з Ємену, розмовляючи із журналістами на умовах анонімності, зазначили, що останнім часом на острів на кораблях ОАЕ доставили техніку, солдатів і зброю.

острів, Маюн, йемен, ОАЕ, військова база
Знімок острова Маюн із супутника
Фото: covid-rules

Острів Маюн належить Ємену, однак ОАЕ орендує острів терміном на 20 років. Раніше його контролювали бойовики-хусити, але в 2015 році острів був відвойований. До 1967 року острів Маюн, також відомий, як острів Перим, контролювали британці, в 1981 році облаштуванням військової бази на острові займався Радянський Союз разом з урядом Південного Ємену.

В італійському інституті Міжнародних досліджень вважають, що, облаштовуючи острів, ОАЕ хочуть зміцнити свої позиції, контролювати і запобігати можливим військовим ризикам у цьому регіоні.