За неналежне поховання зімбабвійського диктатора Мугабе його дружину оштрафували на 5 корів і козу

Роберт Мугабе, грейс Мугабе, зимбабве
Фото: New Zimbabwe | Роберт Мугабе з дружиною

Традиційний суд у Зімбабве ухвалив ексгумувати тіло Роберта Мугабе і захоронити його в столиці країни Хараре на кладовищі національних героїв

Related video

У Зімбабве виявили, що колишній президент країни, Роберт Мугабе, який керував Зімбабве протягом 37 років, похований неналежним чином. Позов був поданий групою прихильників колишнього президента. Традиційний суд постановив, що його тіло потрібно ексгумувати і перепоховати в столиці Хараре на кладовищі національних героїв. Про це пише CNN.

А колишню першу леді, Грейс Мугабе, суд оштрафував на п'ять корів і козу за те, що вона порушила традиції і поховала свого чоловіка у дворі його будинку. Вилучені з продажу худоби гроші підуть як на перенесення тіла Мугабе, так і на оплату спеціального обряду його очищення. Правда, сама Грейс у суд не з'явилася, тому що перебуває за межами Зімбабве.

Роберт Мугабе, грейс Мугабе Fullscreen
Роберт і Грейс Мугабе
Фото: New Zimbabwe

Традиційний суд є частиною неформальної юридичної системи Зімбабве, яка функціонує на основі історичних традицій та звичаїв. Однак рішення подібних судів зазвичай визнаються і виконуються людьми і владою, оскільки більшість його членів є старійшинами або шанованими в країні особами.

Нагадаємо, Роберт Мугабе помер 6 вересня 2019 року у віці 95 років у лікарні в Сінгапурі після тривалої хвороби. Президент країни Еммерсон Мнангагва запропонував поховати Мугабе на столичному кладовищі національних героїв у спеціальному мавзолеї. Однак за наполяганням сім'ї Мугабе був похований у своєму рідному селі Кутама за 90 км на північний захід від Хараре в металевій труні. Церемонія похорону мала приватний характер. Члени сім'ї покійного побоювалися, що частини його тіла будуть викрадені і використані в магічних обрядах.

Сім'я Мугабе, яка належить до народності шона, уже заявила, що не виконуватиме це рішення традиційного суду, бо не визнає його юрисдикцію над селом Кутама.

Роберт Мугабе Fullscreen
Роберт Мугабе в останні роки
Фото: New Zimbabwe

Мугабе очолював Зімбабве безперервно протягом 37 років, з моменту проголошення незалежності в 1980 році (у 1980-1987 роках у ролі прем'єр-міністра). У 2017 році він був зміщений з поста голови держави. Причиною, що призвела до усунення Мугабе, став його конфлікт з тодішнім першим віце-президентом Еммерсоном Мнангагвою. 6 листопада Роберт Мугабе відправив Мнангагву у відставку, однак на підтримку віце-президента виступила армія. 15 листопада Мугабе був поміщений під домашній арешт, 19 листопада відсторонений від керівництва керівною партією "Африканський національний союз Зімбабве — Патріотичний фронт", а 21 листопада 2017 року, не чекаючи імпічменту, заявив про добровільну відставку.

похорон, Роберт Мугабе Fullscreen
Фото: Скриншот

При Мугабе країна опинилася за межею бідності, три мільйони жителів емігрували, а гіперінфляція досягла небачених висот. У 2007 році за один долар давали 25 мільйонів зімбабвійських доларів, а у 2009 році була випущена купюра в 100 трильйонів зімбабвійських доларів.

Купюра в 100 трильйонів доларів Fullscreen
Купюра в 100 трильйонів доларів
Фото: New Zimbabwe

При цьому Грейс Мугабе, яка була молодша за свого чоловіка на сорок років, епатувала публіку дизайнерськими нарядами, за її пристрасть до розкоші її навіть прозвали "Грейс Гуччі". Правда, іноді вона займалася благодійністю і навіть відкрила дитячий будинок в одному з приміщень, відібраних у білих фермерів.