Виверження вулкана в Конго: в країні стався 61 землетрус (фото, відео)

землетрусу в конго
Фото: covid-rules

Підземні поштовхи відчувалися навіть в столиці сусідньої Руанди. Їх потужність сягала 4 балів за шкалою Ріхтера.

У Демократичній Республіці Конго сейсмологи зафіксували 61 землетрус в країні в області вулкана, що прокинувся Ньїрагонго. Про це повідомляє CNN.

За тиждень в країні навколо вулкана була зафіксована висока сейсмологічна активність. За даними звіту, який потрапив в руки журналістам, кратер вулкана продовжує руйнуватися, що і викликає землетруси. Підземні поштовхи відчувалися навіть в столиці Руанди Кіґалі, що більш ніж в 100 км від вулкана Ньїрагонго. Велика частина землетрусів була в районі 4-5 балів за шкалою Ріхтера.

У звіті вказують, що нестабільність в області вулкана може викликати зсув, нове виверження або потужніший землетрус. Вони можуть дестабілізувати глибокі води озера і привести до викиду розчинених газів. Тріщини, які утворюються внаслідок цього, будуть мати смертельну концентрацію газів.

вулкан Ньірагонго в Африці
Наслідки виверження вулкана в північній частині Конго
Фото: AP Photo

Люди повинні триматися якомога далі від території вулкана і бути обережними при використанні води. Вона могла забруднитися через вулканічний попіл.

Наслідки землетрусів в Конго

Нагадаємо, виверження вулкана Ньїрагонго почалося 22 травня ввечері. Місцева влада провела евакуацію близько 400 тисяч осіб. Але все одно загинуло щонайменше 31 людини.

Відзначимо, що вчені побоюються виверження найбільшого на планеті вулкана Мауна-Лоа на Гаваях.