У Білорусі затримали головного редактора популярного міського сайту Гродно

алексей шота, беларусь, затримання, гродно, фото
Фото: Hrodna.life

Журналіста Олексія Шоту затримали за публікацію на сайті інформаціі одного з Telegram-каналів, визнаних в Білорусі екстремістським.

Близько 13.45 в неділю, 30 травня, в Гродно затримали Олексія Шоту, головного редактора видання Hrodna.life.

"Під'їхав бус, якісь невідомі схопили — і в бус", — повідомила про затримання його колишня дружина.

Після затримання на знімній квартирі у Шоти проведено огляд, відповідний ордер у правоохоронців був, сказав адвокат журналіста. Він додав, що Шоту можуть затримати на 72 години для забезпечення явки на судовий розгляд.

Близько 15:30 міліція підтвердила затримання і адміністративну справу. У Hrodna.life відзначили, що відео з цим повідомленням завантажили в Мережу ще 28 травня.

"У ході моніторингу мережі інтернет виявлено факт розміщення сайтом Hrodna.life інформаційної продукції, визнаної в установленому порядку екстремістської", — повідомив Євген Дудко, начальник відділення інформації УВС Гродненського облвиконкому.

скріншот, повідомлення поліції про затримання, беларусь

В редакції пояснили, що їм в провину ставлять розміщення посилання на телеграм-канал. Раніше їх вже судили за цією статтею — тоді оштрафували на 12 325 білоруських рублів.

У січні під час обшуку з редакції міліція забрала ноутбук, фотоапарати, старий зовнішній диск Шоти і його старий телефон. А потім в анонімних телеграм-каналах стали спливати особисті фінансові документи головного редактора. Шота показав, що всі платежі є законними.

Нагадаємо, білоруського журналіста Романа Протасевича перевели до СІЗО КДБ в Мінську, де після затримання знаходиться його дівчина Софія Сапега.

23 травня Протасевича разом з Сапегой затримали в аеропорту Мінська. Їх зняли з борта літака авіакомпанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса.