Спецслужба Данії допомагала США шпигувати за європейськими політиками, враховуючи Меркель, — ЗМІ

Меркель, телефон, сша, прослушка, Сноуден, АНБ сша, служба військової розвідки Данії, данія, інтернет-кабелі
Фото: 24 канал | Ангела Меркель

АНБ США нібито змогло отримати доступ до повідомлень і телефонних розмов публічних осіб, підключившись до данських інтернет-кабелів.

Служба військової розвідки (FE) Данії з 2012 по 2014 рік нібито допомагала Агентству національної безпеки (АНБ, NSA) США збирати інформацію про політиків і високопоставлених чиновників із Норвегії, Швеції, Франції та Німеччини, зокрема — про канцлерку ФРН Ангелу Меркель і тодішнього главу МЗС країни Франк-Вальтера Штайнмаєра. Про це повідомляють видання Reuters і BBC із посиланням на звіт данської телекомпанії Danmarks Radio.

Звіт опирається на інтерв'ю з дев'ятьма джерелами, кожне з яких стверджувало, що мало доступ до внутрішнього розслідування Служби військової розвідки Данії, проведеного в 2015 році.

Згідно зі звітом, АНБ під час спецоперації під кодовою назвою "Данхаммер" нібито змогло отримати доступ до текстових повідомлень і телефонних розмов політиків і високопоставлених осіб, підключившись до данських інтернет-кабелів.

Reuters пише, що Данія є близьким союзником США і має кілька ключових посадочних станцій для підводних інтернет-кабелів, які йдуть у Великобританію, Німеччину, Швецію, Норвегію, Нідерланди і з них.

У Міноброни Данії, Службі військової розвідки країни й АНБ США на поточний момент не прокоментували цю інформацію.

Зі схожими звинуваченнями на адресу АНБ США виступив у 2013 році Едвард Сноуден, колишній співробітник Центрального розвідувального управління (ЦРУ). Пізніше США заявили, що той викрав держвласність і незаконно розповсюдив секретну інформацію, після чого йому довелося бігти з країни. У Білому домі прямо не спростували інформацію, поширену Сноуденом, однак повідомили, що телефон Меркель ними раніше не прослуховувався і не буде.

DR повідомляє, що торішня відставка глави Данської розвідувальної служби і трьох інших посадових осіб нібито безпосередньо пов'язана з розслідуванням 2015 року.

Нагадаємо, у Сноудена з 2014 року є посвідка на проживання в Росії. Наприкінці 2020 року він заявив, що має намір отримати громадянство РФ.