Іспанці-вчителі прийшли на роботу в спідницях, протестуючи проти відрахування учня зі школи (відео)

флешмоб, іспанія, вчителі, спідниці, виняток учня
Фото: Тапосирис Магна

Тіктокера Мікеля Гомеса вигнали зі школи за те, що він прийшов на навчання в жіночому одязі, щоб продемонструвати гендерну рівність.

Чоловіки-вчителі в Іспанії почали ходити в школу в спідницях після того, як рік тому 15-річного школяра відрахували з навчального закладу. Про це повідомляє New York Post.

Йдеться про хлопчика на ім'я Мікель Гомес, який бажав продемонструвати гендерну рівність. Він прийшов на навчання в спідниці, після чого його вигнали зі школи і змусили ходити до психолога.

На знак протесту проти цього педагоги організували протест — #ClothesHaveNoGender (в одягу немає статі). Хосе Піньяс — учитель математики в одній зі шкіл — також згодом прийшов на роботу в спідниці і заявив, що два десятиліття тому його теж переслідували через його сексуальну орієнтацію в школі.

"Багато вчителів тоді дивилися на це крізь пальці. Я хочу приєднатися до справи учня Мікеля, якого відрахували і відправили до психолога через те, що він прийшов на заняття в спідниці", — прокоментував свій вчинок Піньяс.

До флешмобу приєдналися ще двоє вчителів — 37-річний Мануель Ортега та 36-річний Борха Велукес. Вони викладають у початковій школі Virgen de Sacedón в Вальядоліді, і, як пишуть журналісти, їхнє рішення було обґрунтоване тим, що в цій школі через гомофобію зацькували одного з учнів.

Також відомо, що після відрахування Мікеля Гомеса, учні багатьох шкіл ходили на навчання в спідницях, щоб привернути увагу до проблем толерантності. Також у деяких навчальних закладах після цього випадку почали викладати курс з гендерної рівності.

Варто зазначити, що Мікель Гомес є TikTok-блогером, на його сторінку підписані понад 350 тисяч чоловік, а відео набирають десятки і сотні тисяч переглядів. У деяких відео хлопець також з'являється в спідниці. Усього його публікації набрали понад 20 мільйонів лайків.

Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон створив посаду спецпосланця з прав ЛГБТ. Одне із завдань нового чиновника — підготовка до всесвітньої конференції з питань рівноправності, яка відбудеться у 2022 році в Лондоні.

Нагадаємо, що Фокус аналізував, з чим стикаються представники ЛГБТ в Україні.

Через висловлювання письменниці Джоан Роулінг про трансгендерів організатори книжкового фестивалю Booktown у Новій Зеландії вирішили не включати в програму заходу вікторину щодо серії книг про Гаррі Поттера.