Франція з розмахом святкує День взяття Бастилії (фото, відео)

Еммануель Макрон, париж, Франція
Фото: linternaute | Парад із нагоди національного свята відкрив президент Емманюель Макрон

Дороги в Парижі перекриті, а тисячі людей прийшли в центр міста, щоб побачити парад за участю президента, кінної варти і військових літаків.

У середу, 14 липня, Франція святкує національне свято — День взяття Бастилії. Як повідомляє "РІА Новини", в урочистостях традиційно беруть участь тисячі людей, які прийшли на Єлисейські поля. Як і завжди, свято відкрив президент, нині це Емманюель Макрон.

Початок був о 10:00 за місцевим часом, Макрона супроводжувала почесна варта на конях і мотоциклах. Після цього пройшов парад, кульмінацією якого був проліт військової авіації, яка розфарбувала небо в кольори національного прапора. Під вечір планується грандіозний феєрверк поруч з Ейфелевою вежею.

Зараз автомобільний рух неможливий на більшій частині вулиць, прилеглих до Єлисейських полів, — дороги перекриті. Також у місті посилено чергує поліція.

Ще до параду люди почали підходити до місця його проведення, щоб побачити те, що відбувається, на власні очі. Правоохоронці ретельно перевіряли їх на наявність заборонених предметів, а також на наявність санітарного пропуску — свідоцтва про вакцинацію або свіжого негативного тесту на COVID-19.

Париж, Франція, День взяття бастилії
У параді взяла участь французька авіація
Фото: linternaute

Бастилія — це фортеця і державна в'язниця під Парижем, яка була зведена в 1382 році. У XIV-XVII століттях вона була зміцненням на підступах до столиці, а в'язницею вона була, як правило, для політичних в'язнів. Бастилія впала під натиском повсталих 14 липня 1789 року. Вважається, що в цей день почалася Велика французька революція.

Фокус раніше розбирався в тому, як у різних країнах згадують свої революції.