У Нижньому Новгороді на смітнику знайшли частину зенітно-ракетного комплексу

сміттєві контейнери, будинок, фото
Фото: kp.ru | Смітник у Нижньому Новгороді (ілюстративне фото)

Знахідка не становила небезпеки для навколишніх, але поліція все одно почала перевірку, оскільки викидати на побутовий смітник цю деталь не можна.

Двірник одного з будинків на вулиці Сергія Акімова в Нижньому Новгороді знайшов біля сміттєвого контейнера, що стоїть біля підʼїзду будинку, підозрілий предмет — відрізок металевої труби зеленого кольору, який здався йому підозрілим.

Про це повідомило видання KP.Ru

Залишивши предмет лежати на місці, двірник викликав екстрені служби і поліцію. Пізніше приїхали сапери, експерти-криміналісти та кінологи.

Підозрілий предмет був відправлений на експертизу. Зʼясувалося, що знайдений тубус (пускова труба) ПЗРК (переносний зенітного ракетного комплексу) 9П39 "Голка". У ньому не було вибухових речовин, тому знахідка не становила небезпеки для навколишніх. Але поліція буде зʼясовувати, як тубус опинився на смітнику, оскільки такі предмети вимагають спеціального поводження.

"Голка" (індекс ГРАУ — 9К38, кодове позначення НАТО та США — S-18 Grouse ("шотландська куріпка") — радянський переносний ЗРК, призначений для ураження ворожих повітряних цілей, що низько летять, на наздогінних і зустрічних курсах. Став на озброєння в 1983 році. З 1994 року почав експортуватися, продавався в 30 державах.

ПЗРК, голка, застосування, фото

Пускова труба 9П39 (9П39-1) забезпечує прицільний і безпечний пуск ракети, а також є напрямним пристроєм під час пуску й одночасно слугує контейнером під час експлуатації ракети.

пускова труба, ПЗРК, голка

Нагадаємо, в Житомирі місцевий житель знайшов у сміттєвому контейнері пакет, в якому опинилися два протитанкові гранатомети РПГ-26. Боєприпаси вилучили і надіслали на дослідження в місцевого експертно-криміналістичний центр при МВС.