Втричі більший за Францію: величезний плавучий "сміттєвий острів" дрейфує в океані (фото)

Велика тихоокеанська сміттєва пляма, сміття в океані, океан, загроза екології, плавуче сміття,
Фото: скриншот/YouTube | Пляма настільки велика, що практично неможливо правильно підрахувати кількість сміття в океані

Чиновниця з Австралії, Таня Пліберсек, розповіла про збитки, завдані навколишньому середовищу Великою тихоокеанською сміттєвою плямою.

Related video

Міністерка охорони навколишнього середовища Австралії Таня Пліберсек виступила з різким попередженням про те, що кількість сміття, що потрапляє до океанів, потроїться до 2040 року. Про це пише Daily Star.

Результатом такого прогнозу може бути потенційне збільшення Великої тихоокеанської сміттєвої плями, яка вже втричі більша за Францію.

Міністерка навколишнього середовища Австралії Таня Пліберсек виступила із попередженням у парламенті країни цього тижня, заявивши, що світ досяг критичної точки. Наразі необхідно взяти себе в руки, щоб не постраждати від руйнівних наслідків.

"Якщо ми цього не зробимо... кількість пластику, що потрапляє в океан, потроїться до 2040 року, а до 2050 року його буде більше, ніж риби", — сказала вона.

Вона розповіла про збитки, завдані навколишньому середовищу Великою тихоокеанською плямою для сміття. Масивна купа сміття займає 1,5 мільйона квадратних кілометрів Тихого океану і пов'язана з глибокою загрозою екосистемі океану.

Велика тихоокеанська сміттєва пляма, сміття в океані, океан, загроза екології, плавуче сміття, Fullscreen
На думку Тані Пліберсек, кількість сміття, що потрапляє в океани, потроїться до 2040 року
Фото: The Ocean Cleanup

"Морські птахи ковтають кришки від пляшок, прищіпки для одягу та кришки від ручок. Вчені знайшли мертвих пташенят із 200 шматочками пластику в травній системі", — сказав міністр.

Пляма настільки велика, що практично неможливо правильно підрахувати кількість шкідливого сміття в океані.

Вона додала, що "латка" поступово просуває шкідливі відходи у бік Австралії, викликаючи глибоке занепокоєння щодо їхнього впливу на навколишнє середовище.

Раніше Фокус писав, що американці виростили чотирьох дітей на яхті. Анна, Джек, Фінн та Кейт іноді шкодують про брак спілкування, але не хотіли б проміняти свої подорожі на сухопутне життя.

Також повідомлялося, що підліток зістрибнув з корабля в воду, що "кишить акулами". Води біля острова Атол, де Кемерона Роббінса бачили востаннє плаваючим після стрибка з круїзного лайнера "Помста Чорної Бороди", небезпечні для купання. Ймовірно, підліток побачив у воді акулу.