Опубліковані останні фото Єлизавети ІІ: вони змагаються за нагороду Гільдії фоторедакторів

UK Picture Editors’ Guild awards, королева Єлизавета, останні фото королеви, останнє фото королеви Британії, фото Єлизавети ІІ
Фото: Jane Barlow / Instagram | UK Picture Editors' Guild awards — на одному з 20 фото королева за два дні до смерті

У конкурсі Гільдії фоторедакторів беруть участь вісім світлин королівської родини Великої Британії: шанси на перемогу досить високі.

Related video

На конкурсі Гільдії фоторедакторів Великобританії (UK Picture Editors’ Guild awards) представлено одну з останніх світлин королеви Великої Британії Єлизавети ІІ. Світлину зроблено за два дні до її смерті. Про це розповіло видання The Guardian.

Загалом у конкурсі беруть участь 20 світлин, із яких громадяни вільним голосуванням мають обрати найкращу. В переліку — фото королеви Єлизавети, яке зробила фотографка Jane Barlow 6 вересня 2022 року.

6 вересня 2022 року до королеви прибула Ліз Трасс — нова прем'єр-міністерка Британії, яка мала вступити на посаду за погодженням королеви. Світлину зроблено у палаці в Балтиморі на тлі вогню в каміні, Єлизавета спирається на паличку й одягнута у скромну сукню та кофтину. Права кисть королеви почорніла. За два дні, 8 вересня, королева помре.

королева Єлизавети ІІ, королева Британії Єлизавета Fullscreen
Одне з останніх фото королеви Єлизавети ІІ
Фото: Jane Barlow / Instagram

У конкурсній програмі — найрізноманітніші тематики світлин, які викладені на сайті UK Picture Editors’ Guild awards. Із 20 світлин королівській сім'ї Британії присвячені вісім: є зображення нового короля Чарльза ІІІ у робочій обстановці в кабінеті, є світлини королівської родини на балконі Букінгемського палацу — на ній принц Луї закриває вуха від гучного звуку і кричить.

Також є дві світлини, присвячені війні в Україні, — українські військові та цивільна жертва війни.

Представник UK Picture Editors’ Guild awards зазначив, що часто робота фотографів, які діють у гарячих точках, залишається не поміченою: "Фотографи, які працюють від імені преси, ризикують своїм життям у зонах бойових дій і повідомляють нам новини, коли вони надходять".

Інші теми світлин — 40-градусна спека в Британії, футболіст Ліонель Мессі, протестувальники руху Just Stop Oil.

На сайті гільдії вказано, що голосування триватиме до 3 вересня. Учасники голосування мають шанс отримати приз: можна виграти дві ночівлі у готелі в Лондоні.

Нагадуємо, днями у Чехії стався скандал в одному з ресторанів: офіціант увімкнув гімн Росії в присутності українки, водночас він знав, звідки саме походить жінка.

У Грузії стався зсув ґрунту в селищі на березі гірської річки. Внаслідок надзвичайної події 11 осіб загинуло, близько 30 зникли безвісти, а рятувальники продовжують пошукові роботи.