Ягода для розуму: 7 корисних властивостей чорниці

Чорниця — ягода, яка покращує роботу мозку
Фото: Pixabay | Чорниця

Чорниця — неймовірно смачна та корисна ягода, а ще вона може покращити здоров'я вашого мозку.

Related video

Шукаєте спосіб підвищити когнітивні функції та покращити здоров'я мозку? Не шукайте далі, перед вами — чорниця! Ці крихітні ягідки не тільки ароматні, але й містять безліч сполук, які, як було доведено, позитивно впливають на когнітивні функції та психічне здоров'я людини. Розгляньмо кілька корисних властивостей чорниці, які благотворно впливають на ваш мозок, — від зміцнення нейронних зв'язків до зниження ризику старечого недоумства. Про це пише healthshots.

Лікар Вікрам Б. Аглаве, невролог, доктор медичних наук у галузі неврології, говорить, що чорницю традиційно розглядали як засіб, що забезпечує організм енергією та будівельними матеріалами, але все більше визнається її здатність запобігати й захищати наш організм від деяких хвороб. Дієтичні фактори в поєднанні з фізичними вправами чинять дію на наш мозок, впливаючи на функцію нейронів і синаптичну пластичність.

Чим чорниця корисна для здоров'я мозку? "Було виявлено, що чорниця позитивно впливає на когнітивні та психічні функції. Ці ягоди багаті на антиоксиданти, так звані флавоноїди", — говорить невролог. Ось кілька властивостей чорниці, які благотворно впливають на мозок і розумові функції.

Зміцнює нейронні зв'язки

Було виявлено, що продукти, багаті на флавоноїди, такі як чорниця, зміцнюють зв'язки між нейронами, що може знизити ризик когнітивних проблем. Крім того, регулярне вживання чорниці покращує роботу мозку та пам'ять.

Fullscreen
Фото: Pixabay

Позитивно впливає на інтелект

Антиоксиданти в чорниці позитивно впливають на області мозку, що відповідають за інтелект. Це, зі свого боку, може поліпшити когнітивну функцію.

Має протизапальні властивості

Флавоноїди в чорниці також мають протизапальні властивості, які зменшують запалення в мозку, покращуючи так передачу клітинних сигналів.

Покращує мозкову активність і кровотік

Дослідження показали, що регулярне вживання чорниці в людей похилого віку покращує мозкову діяльність, кровотік і навіть пам'ять.

Знижує ризик деменції

Також було показано, що регулярне вживання чорниці знижує ризик недоумства та підвищує концентрацію уваги.

Позитивний вплив на настрій

Було показано, що регулярне вживання чорниці позитивно впливає на настрій, запобігаючи та полегшуючи такі розлади як депресія.

Бореться зі стресом

Велика кількість вітаміну С у чорниці також допомагає зняти тривогу та бореться зі стресом, позитивно впливаючи на мозок.

Тільки чорниці недостатньо для здорового мозку… Хоча чорниця, безумовно, є відмінним вибором серед продуктів для зміцнення здоров'я мозку, важливо пам'ятати, що це лише частина головоломки. Здорова дієта, багата на різноманітні фрукти, овочі, цільні злаки та нежирні білки, є ключем до підтримки оптимальної роботи мозку. Крім того, регулярні фізичні вправи, управління стресом і якісний сон такоє є надважливими факторами в підтримці здоров'я мозку в старості.

Раніше Фокус писав про те, скільки ягід полуниці можна з'їдати на день без шкоди здоров'ю.

Важливо! Ця стаття заснована на останніх наукових та медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.