Більше ніж бізнес: Coca-Cola в Україні оприлюднила звіт зі сталого розвитку за 2018 рік

Позиция

Як впливає Компанія Кока-Кола на українську економіку і чи справді вироблені нею в Україні напої ідуть на експорт; скільки людей працює в компанії, скільки видів напоїв вона випускає; що таке сталий розвиток і чому виробник дотримується його принципів та які результати має в Україні? Відповіді на ці й інші запитання можна знайти у Звіті зі сталого розвитку Системи Компаній Кока-Кола в Україні за 2018 рік, який нещодавно опубліковано. Звіт створено за стандартами GRI, відтак він безпрецедентно глибоко відкриває майже всі сторони діяльності компанії та стосунки з усіма зацікавленими сторонами — з постачальниками, клієнтами, працівниками, громадськими організаціями, місцевими громадами тощо. На сьогодні лише трохи більше 20 організацій звітували за стандартами GRI, і Кока-Кола — серед них.

Унікальність звіту ще й у тому, що він відображає діяльність не окремої компанії, а Системи Компаній Кока-Кола в Україні, яка складається з двох підприємств — Кока-Кола Україна Лімітед, що займається просуванням напоїв на ринку, та Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед, яка здійснює виробництво і продаж напоїв. Разом ці компанії роблять помітний внесок в українську економіку. У 2018 році Система Кока-Кола збільшила обсяг виробництва на 7% та забезпечила 12% вартості українського експорту безалкогольних напоїв, вод і соків. Загальний економічний вплив діяльності Системи Компаній Кока-Кола на ВВП України становив 6,2 млрд грн, тобто кожна гривня доданої вартості Кока-Кола поповнює ВВП України на 9,5 грн! Одне робоче місце у Системі Компаній Кока-Кола підтримує 19 робочих місць у суміжних галузях.

Вплив Кока-Кола не обмежується внеском в економіку країни та харчову галузь. Підписавши свого часу Глобальний договір і взявши на себе відповідні зобов’язання, Система Компаній Кока-Кола в Україні всі бізнес-процеси та стосунки із суспільством підпорядковує принципам сталого розвитку ООН, які, зокрема, й передбачають, що компанія ділитиметься своїми прибутками із суспільством. У 2018 році система добровільно інвестувала у роздільне збирання відходів, а також навчила понад 80 тисяч українців з більше ніж 50 громад правильно поводитися з відходами упаковки; допомогла 1200 випускникам з 15 шкіл-інтернатів визначитись із майбутньою професією, підготуватись до ЗНО та вступити до вишів; інтегрувала 1500 українок у проекти, спрямовані на розширення прав і можливостей жінок у нашій країні.

Ключові показники компанії дивіться нижче, в інфографіці, а повний текст Звіту зі сталого розвитку читайте за посиланням.