Все статьиВсе новостиВсе мнения
Мнения
Журнал
Красивая странаРейтинги фокуса

Не его дело. Чем отличается Шерлок от Холмса

Не его дело. Чем отличается Шерлок от Холмса

В современной версии интеллектуальный сыщик превратился в смесь супергероя и спецагента

020

Про Шерлока. Вчора вийшла друга серія четвертого сезону, того ж дня передивився першу. І ось до яких висновків прийшов.

Не подобається.

Ні, сценарій все так само карколомний, потішно дивитись за тим, як екстраполюються та міксуються сюжети Конан Дойля на сучасність, актори прекрасні, операторська робота чудова. Але.

Мені дуже не подобається, що не збережена головна ідея справжнього Холмса - осанна раціональності та науковості, принциповій пізнаваності світу виключно через розум, саморозвиток та власні здібності.

Сер Конан Дойль недаремно дає чітко розуміти, як саме працює інтелект Холмса. Так, він геній, але не через якісь понадздібності, а через доведений до автоматизму свій науковий метод пізнання світу - дедукцію.

З тих класичних оповідань можна дізнатись справді багато цікавої й пізнавальної навіть сьогодні інформації. Я вже мовчу про купу геніальних наукових передбачень, які зробив Конан Дойль в своїх книгах. Кожен з нас відчуває, що якщо буде працювати над собою, то зможе як Холмс. І в цьому й є геніальний науковий пафос цього шедевру.

Конан-дойлівський Холмс - це острівець спокою, раціонального інтелекту, правильної освіченості проти хаосу, містицизму, істерики, прожектерського "прогресу заради прогресу", сподівань на "сильну руку, яка всіх врятує" тощо. Він намагається як справді чесна людина майже не мати справу з сильними світу цього.

"Замість гімну науковому прогресу та людському інтелекту виходить якась мастурбація на надлюдські здібності та підкреслену ірраціональність"

Натомість, нинішній Холмс - це невротик, підкреслено інфантильний, який нічого не розуміє в політиці, іноді навіть тупіший за своїх противників. Він розводить хаос навколо себе, а не впорядковує простір. Так, саме цим він може й подобатися, але...

Його інтелект - це геніальність без пояснення, феномен, яким треба милуватися, платити гроші за перегляд й не розуміти, звідки ж воно береться. Сучасний Холмс - це якась суміш Супермена, Спайдермена та Джеймса Бонда.

Й найгірше - він з повним презирством ставиться до людей. Якщо справжній Холмс постійно допомагає саме звичайним людям, й навіть дуже часто з них не бере гроші, то сучасний стібеться або бридливо кидає: "Нудно",- і виганяє їх. Натомість, надаючи перевагу якраз роботі на уряд. І самомилуванню через постійне повторення про свою соціопатію.

Замість гімну науковому прогресу та людському інтелекту виходить якась мастурбація на надлюдські здібності та підкреслену ірраціональність. Й саме тому, при всій повазі, Конан Дойль - це класика світової літератури й кінематографа, а тут вже на третьому сезоні все вищевказане стало перебивати й сценарій, й новизну, й навіть Камбербетча.

Джерело: Богдан Буткевич/Facebook

2
Делятся
Google+
Загрузка...
Подписка на фокус

ФОКУС, 2008 – 2017.
Все права на материалы, опубликованные на данном ресурсе, принадлежат ООО "ФОКУС МЕДИА". Какое-либо использование материалов без письменного разрешения ООО "ФОКУС МЕДИА" - запрещено. При использовании материалов с данного ресурса гиперссылка www.focus.ua обязательна.

Данный ресурс — для пользователей возрастом от 18 лет и старше.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство ИнА "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещены.

Все материалы, которые размещены на этом сайте со ссылкой на агентство "Интерфакс-Украина", не подлежат дальнейшему воспроизведению и/или распространению в любой форме, кроме как с письменного разрешения агентства.

Материалы с плашками "Р", "Новости партнеров", "Новости компаний", "Новости партий", "Инновации", "Позиция", "Спецпроект при поддержке" публикуются на коммерческой основе.