Все статьиВсе новостиВсе мнения
Мнения
Журнал
Красивая странаРейтинги фокуса

Гаага ждёт. Императоры на её скамье подсудимых ещё не сидели

Гаага ждёт. Императоры на её скамье подсудимых ещё не сидели

А Трамп до конца своей каденции уже может спеть "Щедрик"

1.5k30

Тиждень виявився на рідкість активний, міжнародних і внутрішніх подій було чимало, і всі дуже цікаві та смачні.

Розвал Європейського союзу, про який стільки говорить російська преса, продовжується, но розвалюється ЄС якось по-гібридному. І стає дедалі все згуртованіший та сердитіший. На початку тижня європейці, грубо нехтуючи логічними викладками кремлівських аналітиків, знову одностайно проголосували за продовження антиросійських санкцій, на що Москва зреагувала тяжким зітханням. І в госдурі РФ появився законопроект, який має дати право тим, хто попав під санкції, не платить податки. Це прекрасне рішення, будемо сподіватися, шо в Кремлі хватить розуму той закон прийняти. І тим одразу посилити гулкость напівпорожніх закромов родіни.

Згуртуванню ЄС несподівано допоміг і турецький президент Ердоган, який накинувся на Європу з такими лютими прокльонами, що там згадали часи османської навали. І підсвідомо, керуючись історичною пам'яттю, поступово припиняють чвари та об'єднуються навколо європейських цінностей.

Загальноєвропейська цінність, канцлер ФРН Меркель збирається в США подивитися, як почуває себе новообраний Трамп. Який під ударами преси почав ныби проявляти притомність і вже готовий до конструктивного діалогу. Повідомляється, що однією з головних тем розмови фрау з Трампом буде Україна. Меркель перевірить, чи спроможний він уже знайти Україну на карті. Якщо так, то можна рухатися далі і пояснювати президенту США стратегічне значення пастки, в яку попав Путін, анексувавши Крим.

Слово "Юкрейн" так часто звучить у вухах Трампа, що скоро він знатиме про нашу країну більше, ніж про любу іншу державу сучасності. А до кінця каденції, глядиш, зможе без запинки заспівати "Щедрик". Яким супроводжуватиме надання Україні військової та військово-технічної допомоги, передбаченої чинним бюджетом США.

"Якби добробут народу залежав від бійок парламентарів, то Україна би вже давно обігнала всі найбагатші країни світу"

Між тим головна увага українців прикута до подій навколо блокування-розблокування ОРДЛО, навколо якого розгорнулася неабияка гризня. Бо так виглядає, шо краєугольним каменем і смислом существованія українського політикуму являється загальна і всеохоплююча гризня, якій всі учасники того дійства віддаються з неабияким натхненням. Видно, вони щиро вважають, що саме в сварках має народиться процвітання України. Але якби це було так  і якби добробут народу залежав від бійок парламентарів, то Україна би вже давно обігнала всі найбагатші країни світу. А ви би читали цю статтю сидячи в салоні Феррарі, а не там, де ви зараз сидите.

Втім, дисципліновані  та мовчазні парламенти процвітанню сприяють ще менше, в чому нескладно пересвідчитися, якщо ми подивимося на наших північних сусідів. Де  вищезгадана госдура на днях стурбувалася найбільш вважливим питанням, перед яким стоїть Росія – що робити із Путіним? Який уже став таким великим, що в кріслі президента не поміщається. Треба би йому вже царський трон під зад підкладувать, або навіть імператорський. Питання про запровадження в Росії монархії розглядається там уже на повному серйозі, навіть не дуже розумний Аксьонов із Криму і той здогадався Путіну лизнуть, але зробив це так невправно, що багатьом в Кремлі стало якось невдобно. Аж глашатай Путіна Піськов почервонів і пожурив Аксьонова за ізлішнє усєрдіє.

Тим часом на міжнародних фронтах бездушні європейці з американцями не поділяють захоплення Аксьонова з приводу величі Путіна. І вважають, що Путіна треба покарати. Питання малайзійського боїнга зараз розглядається дедалі активніше, тут Кремль вже прогнувся і дав слабину, що виразилося у виступі адвоката РФ в Гаазі. Який уже не дуже і заперечує причетність російського "Бука" до катастрофи. "Ага", — сказали слідчі і почали тиснути на російських адвокатів сильніше. Тут же збадьорилися поляки, котрі також впевнені, що і їхній президентський літак під Смоленськом не просто так впав. Загалом, треба би госдурі РФ поспішити і дарувати Путіну титул імператора, поки не почалося. Імператори на лаві підсудних в Гаазі ще не сиділи.

1.5k
Делятся
Google+
Подписка на фокус
Наши ленты

ФОКУС, 2008 – 2017.
Все права на материалы, опубликованные на данном ресурсе, принадлежат ООО "ФОКУС МЕДИА". Какое-либо использование материалов без письменного разрешения ООО "ФОКУС МЕДИА" - запрещено. При использовании материалов с данного ресурса гиперссылка www.focus.ua обязательна.

Данный ресурс — для пользователей возрастом от 18 лет и старше.

Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентство ИнА "Українські Новини", в каком-либо виде строго запрещены.

Все материалы, которые размещены на этом сайте со ссылкой на агентство "Интерфакс-Украина", не подлежат дальнейшему воспроизведению и/или распространению в любой форме, кроме как с письменного разрешения агентства.

Материалы с плашками "Р", "Новости партнеров", "Новости компаний", "Новости партий", "Инновации", "Позиция", "Спецпроект при поддержке" публикуются на коммерческой основе.