Автоконцерни Fiat Chrysler і Peugeot об"єдналися в нову компанію-автогігант Stellantis

Карлос Таварес, Peugeot, автопром, Citroen, автоконцерн, автогігант
Фото: DW

Об"єднання було анонсовано ще у грудні 2019-го, проте схвалення угоди європейськими регуляторами дали тільки в кінці грудня 2020-го.

Related video

Італо-американський концерн Fiat Chrysler Automobiles (FCA) і французький автовиробник PSA Group (власник компаній Peugeot і Citroen) у понеділок, 4 січня, схвалили об"єднання в єдиний автоконцерн.

"Компанії Fiat Chrysler Automobiles і Peugeot оголошують, що збори їх акціонерів, що відбулися сьогодні, схвалили об"єднання FCA і Groupe PSA для створення Stellantis NV (Stellantis) переважною більшістю (понад 99%) голосів, відданих за цю угоду", — йдеться у прес-релізі на сайті "Fiat".

Як пише Associated Press, нова компанія стане четвертим за величиною автогігантом у світі і щорічно зможе виробляти 8,7 мільйона автомобілів, а обʼєднання дозволить компаніям щорічно економити по пʼять мільярдів євро. В цей час лише три компанії (Volkswagen, Nissan-Renault-Mitsubishi і Toyota Motor) продають автомобілів більше, ніж новостворений автоальянс.

Угода стала можлива "після сьогоднішнього схвалення акціонерами й отримання остаточних дозволів органів регулювання протягом останнього місяця, в тому числі, від Європейської комісії та Європейського центрального банку", — повідомляє у своєму прес-релізі автогігант.

Акціонери компаній схвалили технічні питання, повʼязані зі злиттям, включаючи прийняття статуту Stellantis, а також призначили членів Ради директорів новоствореного автоконцерну. Керівником Stellantis перший час буде гендиректор PSA Карлос Таварес. Крім того, він отримав вирішальний голос в 11-місцевій раді директорів нової компанії.

Завершення процедури об"єднання призначено на 16 січня. При цьому акції Stellantis почнуть торгуватися на біржах в Мілані та Парижі вже в понеділок, 18 січня, а на Нью-Йоркській фондовій біржі — з вівторка, 19-го січня.

Після оголошення про схвалення угоди акціонерами папери FCA і PSA очікувано почали рости в ціні. Нагадаємо, автогігант Fiat Chrysler володіє марками Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Jeep, Lancia, Ram Trucks, а компанія PSA є власником Peugeot, Citroen, DS, Opel і Vauxhall.

Нагадаємо, автомобілі марки Peugeot увійшли в ТОП-10 найбільш купованих нових авто в Україні за минулий 2020 рік.