У Тунісі почали продавати пародію на Jeep ціною $13 тисяч (відео)

Wallys Iris, позашляховик Wallys Iris, Wallys Iris копіює Jeep
Позашляховик Wallys Iris. Фото: Wallys

Кузов позашляховика Wallys Iris зроблено зі склопластику, а майже половину вартості авто становить імпортний мотор об'ємом 1,2 л.

У Тунісі, що у Північній Африці, невелика місцева компанія Wallys розпочала продаж компактного позашляховика Iris власного виробництва. Цікаво, що дизайн автомобіля частково перегукується з продукцією знаменитого Jeep.

При погляді на Iris в голові сама собою починає лунати переінакшена пісенька Червоної Шапочки з однойменного дитячого кінофільму: "В Африці річки ось такої ширини, а Африці джипи ось такої гарноти..."

Wallys Iris, Wallys Iris Туніс
Створений в Тунісі позашляховик Wallys Iris. Фото: Wallys

Дійсно, гармонійністю пропорцій і опрацюванням дизайну Wallys Iris не вирізняється, а спереду взагалі являє собою збірну солянку стилістичних рішень за подобою американської компанії Jeep: круглі фари, що піднімаються над капотом, та решітка радіатора з вертикальними прорізами. Їх кількість скорочено з семи до шести, що, формально, вберігає Wallys від звинувачень в плагіаті.

Цікаво, що назва самої компанії — ні що інше як алюзія на легендарну марку Willys, з якої виріс Jeep.

Wallys Iris, Wallys Iris Туніс
Wallys Iris. Фото: Wallys

З іншого боку, сам факт початку продажів Wallys Iris можна вважати справжньою подією для Тунісу, де через величезні податки і ввізне мито на автомобілі купити нову машину можуть дозволити собі одиниці. Та й уживане авто для багатьох місцевих жителів є недоступною розкішшю.

А Iris коштує всього 13 тисяч доларів (трохи менше 365 тисяч гривень).

Новинний сюжет Business Insider, присвячений Wallys Iris

Настільки низька ціна пояснюється тим, що кузов автомобіля виготовляється зі склопластику за найпростішою технологією з використанням матриці і подальшого доведенням панелей вручну. При цьому майже половину вартості машини становить імпортний двигун: Iris комплектується трициліндровим моторчиком виробництва PSA, який обходиться компанії в 7100 доларів.

При робочому об'ємі 1,2 л двигун розвиває 83 к.с., дозволяючи автомобілю розганятися до "сотні" за довгі 13,2 секунди. Максимальна швидкість становить 158 км/ч. Повного приводу машина позбавлена.

Салон Wallys Iris, позашляховик Wallys Iris, Wallys IrisТуніс
Інтер'єр Wallys Iris з пакетом опцій, включаючи шкіряні сидіння. Фото: Wallys

Для авто пропонується великий набір опцій. У переліку додаткового обладнання є фаркоп, шкіряні сидіння, поліпшена шумоізоляція і навіть медіасистеми з сенсорним дисплеєм. В результаті ціна Wallys Iris виростає до 21 тисячі доларів.