Представлено кросовер Toyota bZ4X — електричний аналог RAV4 (відео)

Toyota bZ4X, електрокар Toyota bZ4X
Фото: Toyota | Електричний концепт Toyota bZ4X

Toyota bZ4X представлено у статусі концепту, а серійне виробництво очікується в 2022 році.

Шанхайський автосалон став місцем, де компанія Toyota вперше публічно оголосила про приєднання до автовиробників, які випускають електромобілі. Досі Toyota робила ставку на гібриди і в цьому досягла чималого успіху: 17 млн машин з 1997 року, коли дебютував перший Prius. Однак глобальний тренд електромобілізаціі бере своє — відтепер робиться ставка на машини на електротязі.

Представлений в Шанхаї кросовер Toyota bZ4X має статус предсерийного концепту, але всім прекрасно зрозуміло, що серійна машина буде виглядати так само або багато в чому схоже. Раніше ми писали, що лінійка серійних електромобілів Тойоти буде нести позначення bZ (від beyond zero), а концепт bZ4X, треба думати, переродиться в першого його серійного представника.

електрокар Toyota bZ4X

За розмірами електрокар можна порівняти з бестселером RAV4 і в перспективі серійний bZ4X може розглядатися, як його спадкоємець.

Компанія не оприлюднила для Toyota bZ4X технічних характеристик, тому поки що ми можемо оцінити лише дизайн і інтерʼєр. Зовні електрокар виглядає свіжо і напористо, відрізняючись гармонійної стилістикою без зайвого декору. Особливо незвично виглядає складна пластика боковин з двома виштамовкамі під підвіконної лінією.

Перший офіційний відеоролик Toyota bZ4X

В інтерʼєрі привертає увагу штурвал замість керма і величезний тачскрін мультимедійної системи (діагональ екрану компанія не вказала). Окремо перед водієм — цифрова приладова панель з віртуальними шкалами. В Тойоті запевняють, що за простором салону bZ4X можна порівняти з великими седанами D-сегменту.

інтер'єр Toyota bZ4X

Концепт побудовано на на електричній платформі e-TNGA, яку компанія розробила спільно з Subaru. Технічно, платформа дозволяє будувати машини з будь-яким типом приводу — переднім, заднім або повним.

У серію кросовер Toyota bZ4X піде в середині 2022 року і отримає глобальний статус: продажу намічені по всьому світу, причому в списку країн напевно опиниться і Україна. Випуск буде налагоджено на заводах компанії в Японії і Китаї.

дизайн Toyota bZ4X

А до 2025 року Toyota обіцяє вивести на ринок 15 нових серійних електрокарів, включаючи сім в сімействі bZ. А в цілому гамма електрифікованих моделей Тойоти досягне 70 різних машин. Мета однозначна — подальше зниження викидів вуглекислого газу по модельному ряду і досягнення повної вуглецевої нейтральності в перспективі.