Капсула часу. У Латвії продають "горбатий" Запорожець в оригіналі за $ 11 тисяч

ЗАЗ-965 продають у Латвії
ЗАЗ-965, виставлений на продаж в Латвії. Фото: Car and Classic

На продаж виставлено ЗАЗ-965 в експортному виконанні "Ялта" випуску 1969 року.

На британській онлайн-майданчику Car and Classic, що спеціалізується на класичних автомобілях, зʼявилося оголошення про продаж культового ЗАЗ-965 "Запорожець", відомого під прізвиськом "Горбатий". Зазначена продавцем ціна становить 8000 фунтів стерлінгів (11 тисяч доларів), але фізично автомобіль знаходиться в Латвії.

Виставлений на продаж автомобіль випущений в 1969 році, це ЗАЗ-965А "Ялта" — експортна модифікація "Горбатого". Такі автомобілі поставлялися в країни соцтабору, а також до Фінляндії. Серед відмінностей — поліпшена шумоізоляція, попільничка і радіоприймач, а також зовнішні молдинги уздовж боковин кумузова з шильдиком "Jalta" на задніх крилах.

ЗАЗ-965 продають у Латвії

За словами нинішнього власника, даний автомобіль призначався для Чехословаччини. Коли він потрапив до Латвії, не уточнюється, проте, судячи з номерних знаків старого радянського зразку (білі цифри на чорному тлі), це відбулося не пізніше 1980 року, коли в СРСР ввели нові номери.

Згідно з оголошенням, автомобіль простояв безвиїзно в гаражі з 1988 року, а техогляд проходив останнього разу в 1987 році. Збереження дуже хороше — зокрема, на місці оригінальні бічні молдинги, а на кузові відсутні великі місця корозії, є тільки невеликі "рижики".

А ось по пробігу є питання. Як зазначено в оголошенні, машина за своє життя проїхала всього 144 км. Однак судячи з фотографії одометру, пробіг перевищує 14 тисяч кілометрів — це підтверджує і загальний стан автомобіля з явними слідами тривалої експлуатації. Мабуть, помилка вкралася на стадії розміщення оголошення.

Раніше ми розповідали, що в Каліфорнії в морському контейнері знайшли рідкісний Porsche 550 Spyder 1955 року. Таких гоночних автомобілів було випущено всього 90 екземплярів, а знайдена машина особливо цінна тим, що зберегла мотор і коробку передач, встановлені на заводі при будівництві.