Дія не діє: з дешевим розмитненням автомобілів виникли проблеми

митниця
Фото: Flickr

Анонсоване владою України розмитнення машин через портал державних послуг "Дія" забуксувало.

Не пізніше березня, глава Виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі оголосив, що розмитнити транспортний засіб можна буде через портал державних послуг "Дія". За його словами, впровадження нового механізму ввезення дозволить значно знизити вартість розмитнення легкових автомобілів.

Saakashvili
Голова Виконавчого комітету реформ України Міхеіл Саакашвілі

"Є формула. У нас є смартфон, я вводжу — такий-то автомобіль, 2015 року, обсяг двигуна, кінські сили. І буквально через хвилину мені приходить: ви повинні платити стільки-то на такий-то рахунок. Я переказую гроші на цей рахунок, після чого мені приходить штрих-код. Я можу піти і забрати автомобіль з порту, не бачачи в очі жодного митника або брокера. Я мінімум на 30% платитиму менше. Я хочу, щоб цифра була в рази меншою, враховуючи зарплати українців", — сказав він.

Через місяць Саакашвілі отримав лист від прем'єр-міністра Шмигаля, в якому чиновник чемно дав зрозуміти, що в доступному для огляду майбутньому "простого" розмитнення чекати не варто. Мовляв, необхідний додатковий час на вивчення новації, а ефект і фінансові витрати в разі його впровадження залишаються незрозумілими.

Saakashvili

Саакашвілі таку відповідь сприйняв, як відмову від реформи в принципі й вибухнув гнівним спічем на своїй сторінці у мережі Фейсбук: "...функції уряду — це турбота про громадян, про їх добробут, про спрощення і полегшення життя населення, а не те, щоб населення доїти, наїжджати, оквитковувати і просто над ним знущатися. Хочу публічно нагадати про це прем'єр-міністру".

Нагадаємо, суть реформи полягала в тому, що скасовується мито, а ПДВ стягується лише з акцизу. Базова ставка якого для нових авто становить 2,2, для старих знижується з 1,9 до 0,7.

Зазначимо також, що через українську митницю щорічно проходить приблизно 500 тисяч автомобілів.

Раніше Фокус повідомляв, що Верховна Рада ухвалила "остаточне рішення" щодо розмитнення "євроблях". Законопроектами 4643-д і 4644-д штраф за незаконне перебування автомобіля в Україні знижене зі 170 тисяч грн до 8,5 тисяч.

Також ми повідомляли про те, що в Одесі митниця попередила спробу незаконного ввезення тягача для танка Abrams. Армійський тягач Oshkosh М1070 намагалися ввезти як цивільний автомобіль.