Автовоз з найшвидшим автомобілем планети SSC Tuatara перекинувся через вітер (відео)

аварія SSC Tuatara
Фото: The Drive

Аварія сталася на шосе в штаті Юта, США, коли машину перевозили для встановлення чергового рекорду швидкості.

Вантажний трейлер, який перевозив гіперкар SCC Tuatara, якому в даний час належить світовий рекорд швидкості серед серійних авто, перекинувся через порив вітру, повідомляє The Drive. Аварія сталася на автомагістралі в 15 кілометрах на північ від Солт-Лейк-Сіті, в результаті гіперкар отримав значні пошкодження.

Раніше ми писали, що в кінці 2020 року SSC Tuatara розігнався до 532 км/год і встановив новий світовий рекорд швидкості для серійний авто. Пізніше результат було анульовано, але потім на початку 2021 року під час ще однієї спроби все ж вдалося встановити рекорд, досягнувши швидкості 455,3 км/ч.

Тим не менш в компанії, як і раніше, дуже хочуть досягти принципової для них позначки 300 миль/год (483 км/ч). Черговий заїзд було призначено на весну і як раз на шляху до місця його проведення вантажівка з автомобілем-рекордсменом потрапив в аварію.

ДТП сталося пізно вночі 13 квітня, проте фотографії та детальна інформація про подію зʼявилися в Мережі лише кілька днів тому. Згідно з поліцейським звітом, вантажівка, що перевозила гіперкар, потрапив під сильний порив вітру — і завалився на бік в одному з поворотів.

Глава компанії SSC Джерод Шелбі (третій зліва) оглядає пошкоджений автомобіль
Глава компанії SSC Джерод Шелбі (третій зліва) оглядає пошкоджений автомобіль

Автомобіль, який потрапив в аварію, має порядковий номер шасі 001 — саме цей екземпляр SCC Tuatara брав участь в рекордних заїздах в 2020 і 2021 роках. Хоча карбоновий монокок, схоже, не пошкоджено, більшу частину кузовних панелей доведеться замінити.

Засновник і власник компанії SSC Джерод Шелбі підтвердив, що автомобіль буде незабаром відремонтовано.

Вивантаження постраждалого автомобіля SSC Tuatara з автовозу після аварії

Гіперкар SSC Tuatara оснащено 5,9-літровим двигуном V8 з подвійним турбонаддувом, що розвиває потужність 1350 к.с. на бензині і 1750 к.с. — на біоетанолі E85. Ціна автомобіля становить 1,9 мільйона доларів.

Раніше Фокус повідомляв, що компанія Hennessey провела швидкісні випробування свого гіперкара Venom F5. Цей автомобіль має розрахункову швидкість 500 км/год, тому в компанії розраховують побити світовий рекорд швидкості, що належить SSC Tuatara.

Також ми розповідали, що в Китаї побудували гіперкар, який по динаміці буде швидше Bugatti Chiron. Автомобіль дебютував на Шанхайському автосалоні в кінці квітня.