BMW підтвердила випуск водневого X5 найближчим часом

BMW i Hydrogen
BMW i Hydrogen. Фото: BMW

Кросовер із силовою установкою на паливних елементах з'явиться у 2022 році.

Про це, за повідомленням агентства Reuters, заявив генеральний директор концерну BMW Олівер Ципс під час виступу на щорічних зборах акціонерів.

BMW i Hydrogen

За його словами, уже в наступному році баварська марка налагодить малосерійний випуск модифікації кросовера X5, що працює на водневих паливних елементах. Конкретні обсяги виробництва будуть залежати від умов і вимог світового ринку — інфраструктура водневих заправок у світі ще не розвинена, а сам водень досить дорогий.

BMW i Hydrogen
Силова установка BMW i Hydrogen на водневих паливних елементах

Прототип водневого BMW X5 був представлений ще у 2019 році. Силова установка BMW i Hydrogen NEXT розвиває 125 кВт (170 к.с.) потужності за рахунок хімічної реакції між воднем і киснем з навколишнього повітря. Прототип оснащений парою баків, які сумарно вміщають шість кілограмів стиснутого до 700 бар водню. Заправка паливом займає всього три-чотири хвилини. Машина отримала фірмовий електропривід eDrive п'ятого покоління і буст-акумулятор, що забезпечує електромотор припливом додаткової енергії під час обгону або прискорення. Загальна потужність системи становить 275 кВт (374 к.с.).

BMW i Hydrogen

Сьогодні левова частка світових автовиробників дивиться в бік акумуляторних електромобілів, щоб відповідати еконормам у Європі і Китаї. Але BMW — одна з небагатьох компаній, хто бачить ринкові перспективи для машин на водневих паливних елементах. Цікаво, що кілька десятиліть тому в BMW експериментували з автомобілями, у яких водень використовується просто як паливо для двигунів внутрішнього згоряння.

Наразі водневі моделі вже випускають Toyota, Honda і Hyundai, але всі вони мають дуже обмежені обсяги виробництва і продажів. І саме з Тойотою баварці співпрацюють у розробці паливних елементів.

Раніше Фокус повідомляв, що в Україні стартують продажі електромобіля BMW iX. "Зелений" кросовер буде коштувати, як BMW X5.

Також ми розповідали про перспективи Mini стати першим повністю електричним брендом BMW Group. До 2030 року британська марка може повністю перейти на електротягу.