Porsche вірить у літальні таксі, але не чекає стрімкого розвитку цієї галузі

Porsche Consulting назвав літаючі таксі перспективною галуззю
У Porsche повірили в літальні таксі

Porsche Consulting, підрозділ із дослідження майбутніх напрямків бренду, опублікував звіт про стан бізнесу літальних таксі, визнавши перспективність цього напрямку.

"Літальні таксі можуть перетворитися на прибуткову нішу, — говорить Грегор Грандл, старший партнер Porsche Consulting та автор дослідження. — Але для того, щоб вони стали реальністю для всіх, будуть потрібні компанії-першопрохідці із завзятістю і значними бюджетами. Безпека і соціальне визнання також будуть відігравати величезну роль", — зазначають в компанії.

Аналітики Porsche оцінили перспективу літаючого таксі.

Згідно з дослідженням, до 2035 року ринок аеромобільних таксі може досягти 32 мільярдів доларів, але для цього в галузь будуть потрібні інвестиції в розмірі не менше 20 мільярдів доларів. Фактично, дослідження припускає, що 10 мільярдів доларів із цієї суми будуть потрібні раніше, ніж почнуться перші комерційні рейси.

Хоча автовиробники, такі як Audi, Hyundai і Cadillac, проявили інтерес до ринку, це великий вклад у галузь, в якій державне регулювання все ще перебуває в зародковому стані. Боротьба за автономні автомобілі передбачає, що все буде не так просто.

У дослідженні також зазначається, що для розвитку галузі повітряним таксі буде потрібно від 1 000 до 2 500 точок зльоту і посадки в 60 містах по всьому світу. Щоб переконати жителів цих міст і пасажирів у тому, що літальні таксі безпечні, буде потрібно багато роботи.

"Мобільність ставатиме все більш орієнтованою на клієнта, індивідуалізованою, швидкою та інтегрованою, — зазначає Грандл. — Повітряні таксі будуть успішними тільки в тому випадку, якщо вони відповідатимуть всім цим критеріям і будуть додані в наявні транспортні мережі". Але навіть в цьому випадку, за оцінками Porsche Consulting, частка аеротаксі до 2035 року складе не більше 0,3% у загальному обсязі пасажирських перевезень. Тому мобільність майбутнього вимагає ще більше ідей і стратегій.

Раніше ми повідомляли, що в Сеулі літальне таксі здійснило успішний рейс. З метою безпеки роль пасажирів виконували мішки з рисом.

Також Фокус писав, що Volocopter успішно протестувала в центрі Штутгарта пасажирський мультикоптер. Випробування було частиною заходу Vision Smart City, організованого Університетом прикладних наук Штутгарта для демонстрації безпілотних технологій.