Дивляться з небес: у Польщі поліція ловить порушників ПДР за допомогою дронів (відео)

Дронь поліція Польщі
Польські поліцейські застосовують дрони фіксації порушень ПДР

Польща почала застосовувати новий метод для впіймання водіїв-порушників. За машинами стежать з неба.

Коли справа доходить до впіймання водіїв-порушників, поліція з кожним роком бере на озброєння нові технології — мобільні камери, обчислення середньої швидкості на контрольованій ділянці, патрульні машини без розпізнавальних знаків, вертольоти. А тепер, із розвитком технологій, настав час запустити в небо дрони.

Відео, опубліковане польською поліцією, демонструє, як автомобілісти обганяють через суцільну розмітку в блаженному невіданні про те, що їхні дії відстежуються з неба. Дрони досить малі, щоб водії їх не помічали, але фіксують порушення правил дорожнього руху і передають картинку з камери на планшет поліцейського на пост попереду. Далі залишається зупинити порушника і накласти штраф.

Польща — не єдина країна, яка використовує безпілотники для контролю дотримання ПДР. Ще в 2019 році поліцейські Великобританії вперше почали використовувати дрони, оснащені камерами високої роздільної здатності та тепловізійним обладнанням.

У США поліцейські також використовують дрони, хоча їх застосування варіюється від штату до штату і не пов'язане безпосередньо із затриманням водіїв, які перевищують швидкість. Це стало можливим після постанови Федерального управління цивільної авіації від 2016 року, яка відкрила повітряний простір для всіх охочих.

Раніше Фокус писав, що на службу Національної поліції України надійшли японські пікапи Isuzu D-Max. Автомобілі отримали світло-акустичні сигнали, захисне пластикове покриття вантажного відсіку, а в салоні прописалася радіостанція.