Краще, ніж у Tesla: General Motors представили інноваційний автопілот (відео)

Автопілот Ultra Cruise, Ultra Cruise, GM Ultra Cruise, автопілот
Фото: General Motors | Ultra Cruise здатний керувати автомобілем у 95% випадків

Система Ultra Cruise з'явиться на кількох моделях Cadillac у 2023 році. Розробники стверджують, що вона досконаліша, ніж автопілот Tesla.

Related video

Концерн General Motors презентував систему автономного кермування Ultra Cruise. Автопілот здатний самостійно управляти автомобілем у 95% випадків. Про це повідомляє офіційний сайт GM.

Ultra Cruise — еволюція системи Super Cruise, якою вже кілька років оснащують моделі General Motors. Новий автопілот запропонують серійним авто з 2023 року. Першими його отримають кілька моделей Cadillac і, зокрема, електрокросовер Lyriq.

Автопілот Ultra Cruise, Ultra Cruise, GM Ultra Cruise, автопілот Fullscreen
Одним із перших нову технологію отримає електрокросовер Cadillac Lyriq
Фото: General Motors

Як і Super Cruise, нова система враховує камери, сенсори і радар, але тепер їх доповнили лазерним далекоміром — лідаром. Вони забезпечують 360-градусний огляд і створюють тривимірну модель навколишнього середовища. До слова, автопілот Tesla лідара не обладнаний.

Автопілот Ultra Cruise розпізнає інші автомобілі, пішоходів, велосипедистів, а також сигнали світлофора і дорожню розмітку. Він здатний підтримувати дозволену швидкість і дистанцію до автомобіля, що їде попереду, а також повертати, міняти смугу руху і самостійно паркуватися.

Ultra Cruise може працювати практично на всіх асфальтованих дорогах США та Канади

У General Motors стверджують, що Ultra Cruise готова працювати практично на всіх асфальтованих дорогах США та Канади — була опрацьована дорожня мережа загальною протяжністю 3,2 млн км. За умов увімкеного автопілота водієві навіть не потрібно тримати руки на кермі, але в разі крайньої необхідності Ultra Cruise все ж попросить взяти керування на себе.

Раніше Фокус розповідав, що в США будують інноваційну дорогу майбутнього. Вона здатна заряджати електромобілі на ходу.