В Україні можуть почати забирати права за перевищення швидкості

перевищення швидкості, штраф за перевищення швидкості, позбавлення прав
Фото: Deposit Photos | Водіїв пропонують позбавляти прав терміном до року

Народні депутати виступили з ініціативою посилення відповідальності для любителів швидкої їзди у населених пунктах.

Відповідальність за перевищення швидкості в Україні можуть серйозно посилити, причому деяким лихачам загрожує навіть позбавлення прав. Відповідний законопроект №6214 підготувала група депутатів із кількох фракцій.

Проект закону посилює відповідальність за порушення швидкісного режиму саме у населених пунктах. Нагадаємо, що зараз у Кодексі України про адміністративні порушення передбачене покарання за перевищення швидкості на 20 або 50 км/год, незалежно від того, де зафіксоване порушення – у населеному пункті чи поза ним.

перевищення швидкості, штраф за перевищення швидкості, позбавлення прав
Законопроект посилює відповідальність за перевищення швидкості у населених пунктах
Фото: stock.adobe.com

Можливі покарання за перевищення швидкості в Україні:

  • Перевищення дозволеної швидкості у населеному пункті більше ніж на 30 км/год – штраф 1700 гривень (1000 неоподатковуваних мінімумів);
  • Перевищення дозволеної швидкості у населеному пункті більше ніж на 50 км/год – позбавлення права керувати транспортним засобом терміном від 3 до 6 місяців ;
  • Перевищення дозволеної швидкості у населеному пункті більше ніж на 70 км/год – позбавлення права керувати транспортним засобом терміном від 6 місяців до 1 року.
Важливо
Водіїв електросамокатів зможуть штрафувати за порушення правил дорожнього руху: законопроект уже в Раді
Водіїв електросамокатів зможуть штрафувати за порушення правил дорожнього руху: законопроект уже в Раді

Нагадаємо, що станом на 2021 рік штраф за перевищення швидкості на 20 км/год становить 340 гривень, а на 50 км/год – 1700 гривень.

Раніше Фокус повідомляв, що з 1 листопада в Україні набувають чинності суттєві зміни до ПДР України. На дорогах з'являться нові знаки та розмітка.