Автовиробники відмовляться від бензинових двигунів: у списку Mercedes-Benz

бензиновий двигун. АЗС, конференція з клімату в Глазго, автовиробники
Фото: Иллюстративное фото | АЗС

Уряди трьох країн, які є найбільшими автовиробниками, відмовилися підписувати декларацію в Глазго.

Низка автокомпаній погодилася до 2040 року відмовитися від виробництва машин із бензиновими двигунами. Декларацію було підписано в Глазго за підсумками конференції зі зміни клімату, повідомляє The New York Times.

У списку виробників, які взяли на себе таке зобов'язання, – BYD, Ford, General Motors, Jaguar Land Rover, Mercedes-Benz і Volvo.

Їхні конкуренти BMW, Honda, Hyundai, Nissan, Stellantis, Toyota та Volkswagen Group відмовилися від такої ініціативи. У переліку тих, хто утримався, — уряди США, Китаю та Японії, де випускають величезну кількість автомобілів.

Зазначається, що згадані країни не погодилися підписувати декларацію, оскільки це потребує значних інвестицій компаній у технології, тоді як уряди не дали обіцянок забезпечити інфраструктуру зарядки електрокарів.

Основною метою конференції в Глазго є мобілізація зусиль країн для виконання цілей, поставлених Паризькою угодою щодо клімату. Завданням угоди є значне зменшення викидів парникових газів до 2030 року, а до середини століття планується досягти нульового рівня викидів.

Нагадаємо, у звіті метеорологічного агентства ООН повідомили, що концентрація парникових газів у світі минулого року досягла рекордного рівня. Зазначається, що зафіксовані темпи викидів далеко відходять від норм, прописаних Паризькою угодою у 2015 році.