Японці запатентували інноваційну технологію для світлодіодних фар

обігрів фар, підігрів фар, світлодіодні фари
Фото: BestCarWeb | Світлодіодні фари потребують підігріву взимку

Світлодіодні фари потребують підігріву, адже під час їхньої роботи виділяється мало тепла і тому взимку вони відмерзають дуже повільно.

Related video

Японська компанія PIAA, що виробляє автомобільні компоненти, запатентувала нову технологію підігріву фар. Вона призначена для регіонів із холодними зимами та, перш за все, розрахована на світлодіодну оптику. Про це повідомляє сайт Ampercar.

Справа в тому, що сучасні світлодіодні лампи виділяють набагато менше тепла, ніж старі галогенні. Відповідно, розтопити обмерзлу фару або ліхтар складніше.

обігрів фар, підігрів фар, світлодіодні фари Fullscreen
На ковпаки фар і ліхтарів клеїться спеціальна плівка
Фото: BestCarWeb

У PIAA пропонують клеїти на автомобільну оптику спеціальну прозору плівку. Нагрівальний елемент підключається до проводки фар. Енергоспоживання невелике — лише 5 Вт. Також можлива робота підігріву від напруги 24 вольт (воно застосовується у вантажівках і деяких гібридах).

Важливо
З автографом зірки: улюблений Ferrari Жана-Поля Бельмондо піде з молотка (відео)
З автографом зірки: улюблений Ferrari Жана-Поля Бельмондо піде з молотка (відео)

Система здатна автоматично вмикатися за температури нижче +5 градусів і нагріває фари та ліхтарі до +55-60 градусів. Плівка стійка до незначного пошкодження і не боїться миття.

обігрів фар, підігрів фар, світлодіодні фари Fullscreen
Технологія дозволяє прогрівати скло фар до 55-60 градусів

У PIAA вже готові продавати новий винахід. Оцінили комплект із двох таких наклейок у 16 тис. японських єн (140 доларів).

Раніше Фокус розповідав про винахід компанією Porsche екологічно чистого бензину. Його планують виробляти у промислових масштабах.