В Україні можуть посилити відповідальність за водіння в нетверезому стані: як каратимуть

Авто, Автомобілі, Україна, Штрафи, Покарання, Конфіскація, Закони, Законопроект, Водії, Транспорт, ЗСУ, Алкоголь
Фото: Depositphotos | Законопроєкт спрямований на зниження кількості ДТП в Україні

Депутати запропонували суворо карати за керування у нетверезому стані. Транспортні засоби можуть почати конфіскувати для потреб ЗСУ.

Related video

У Верховній Раді запропонували посилити покарання за керування автомобілем у нетверезому стані. Транспортні засоби можуть конфіскувати для потреб ЗСУ. Про це йдеться у відповідному законопроєкті.

У проєкті закону №9076 про посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції, йдеться, що суворіші покарання дозволять знизити загальну кількість ДТП в Україні.

Наразі за повторне протягом року водіння у нетверезому стані передбачено штраф у розмірі 34 тисячі гривень. Крім цього, у порушника забирають права на три роки і конфісковують транспортний засіб.

У Верховній Раді вважають, що штраф потрібно збільшити до 51 тисячі гривень. Також вилучені транспортні засоби запропонували передавати на потреби Збройних Сил України.

За даними Департаменту патрульної поліції, лише за 2022 рік у нашій країні сталося 18 628 ДТП із травмованими та загиблими особами. У них загинули 2791 українець і ще 23145 осіб отримали травми.

Важливо
Верховна Рада провалила голосування за розмитнення авто через "Дію": назвали причини
Верховна Рада провалила голосування за розмитнення авто через "Дію": назвали причини

Основними причинами ДТП із постраждалими залишаються перевищення швидкості, порушення правил маневрування, порушення правил проїзду перехресть та порушення правил проїзду пішохідних переходів. Найчастіше порушники керували транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння.

Раніше Фокус писав, що у Верховній Раді запропонували запровадити штрафи для водіїв за порушення правил безпечного перевезення тварин.