Повернення акцизу на пальне: як змінилися ціни на АЗС в Україні

Ціни на АЗС, ціни на пальне, ціна А-95, подорожчання пального в Україні
Фото: pro-consulting.ua | Ціни на АЗС зросли на 1-5 гривень за літр палива

Різкого стрибка цін на пальне в Україні не відбулося. Утім, бензин і дизель продовжать дорожчати найближчим часом.

Related video

Після повернення довоєнних ставок акцизу і ПДВ на паливо бензин і дизель в Україні подорожчали на 1-5 гривень за літр. Про це свідчить статистика "Консалтингової групи А-95", повідомляє сайт enkorr.

Як і прогнозували експерти, ціни на АЗС в Україні поповзли вгору, проте різкого здорожчання не відбулося — вартість зростає поступово.

Ціни на АЗС, ціни на пальне, ціна А-95, подорожчання пального в Україні Fullscreen
На деяких АЗС цінники поки що не змінилися
Фото: enkorr.ua

За даними "Консалтингової групи А-95", найбільше подорожчання відзначено на АЗС Neftek: А-95 там додав 5,5 гривень за літр (до 51,49 грн/л), А-95+ — 6 грн (54,99 грн/л), а дизпаливо — 5 грн (48,99 грн/л).

Також відчутно додало в ціні пальне в мережах WOG і "Окко". Бензин А-95 і дизель там подорожчали на 3 гривні за літр — до 49,99 і 47,99 грн/л, відповідно. Водночас повідомляється, що на АЗС мереж Авіас, Prime і Укр-Петроль цінники поки що не змінилися. Середня ціна А-95 в Україні становить 46,84 грн/л (+1,98 грн), А-95+ — 49,61 грн/л (+2,42 грн), а дизеля — 45,44 грн/л (+2,03 грн).

Важливо
У Києві утворилися величезні затори через ремонтні роботи: де обмежено рух
У Києві утворилися величезні затори через ремонтні роботи: де обмежено рух

Також експерти зазначають, що оптова вартість пального почала зростати ще до підвищення акцизу і ПДВ. Так, за минулий тиждень ціна А-95 в опті зросла на 5,5 грн/л (до 40,5 грн/л), а дизеля — на 2,75 грн/л (до 37,5 грн/л). Це було зумовлено тим, що частина трейдерів узяли паузу перед поверненням податків, інші — очікували на нові партії пального за вищими цінами.

Подорожчання палива в Україні триватиме найближчим часом. Як бензин, так і дизель додадуть у ціні ще на кілька гривень за літр.

Раніше Фокус повідомляв, що у Львові авто заправили неякісним паливом — з ладу вийшло 20 машин.

Також ми писали про нове екопаливо для класичних автомобілів.